Styginių kvartetas „Mettis“ dalyvauja kamerinės muzikos festivalyje Mančesteryje
Po sėkmingo pasirodymo Londone sausio mėnesį, styginių kvartetas „Mettis“ pavasarį pasitinka koncertu Mančesteryje, Karališkajame Šiaurės muzikos koledže (Royal Northern College of Music). Kvartetas dalyvaus koledžo kamerinės muzikos festivalyje, pristatančiame jaunus perspektyvius atlikėjus iš viso pasaulio. Koncertas vyks penktadienį, kovo 4 d., 14.15 val. Karališkojo Šiaurės muzikos koledžo koncertų salėje, skambės Felixo Mendelssohno, Roberto Schumanno bei Maxo Regero kūriniai.
Ansamblis „Mettis“ – keturi itin perspektyvūs lietuviai atlikėjai, susibūrę Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje 2011-aisiais metais, Augustino Vasiliausko klasėje. Smuikininkai Kostas Tumosa ir Bernardas Petrauskas, violončelininkas Rokas Vaitkevičius bei altistas Karolis Rudokas dalyvauja tiek tarptautiniuose, tiek respublikiniuose muzikos konkursuose. Muzikantai taipogi koncertuoja individualiai. Jų laimėjimų bei bendradarbiavimų sąrašas - įspūdingas, pradedant dalyvavimu meistriškumo kursuose Villecroze muzikos akademijoje Prancūzijoje bei Vienos muzikos ir scenos menų universiteto vasaros akademijoje, ir baigiant pasirodymais kamerinės muzikos festivaliuose Bulgarijoje, Portugalijoje ir Lietuvoje. Nuo 2014 m. Rugsėjo „Mettis“ tapo ECMA, vienijančios perspektyviausius kamerinės muzikos ansamblius Europoje, nariais. Koncerte Mančesteryje dalyvaujantys „Akilone“ kvartetas bei „Darian“ trio – taipogi ECMA nariai.
Karališkojo Šiaurės muzikos koledžo kamerinės muzikos festivalis – vienas svarbiausių koledžo renginių, suburiantis klasikinės muzikos profesionalus, studentus bei ištikimus klausytojus vienoje prestižiškiausių Jungtinės Karalystės konservatorijų. Šiemet festivalis akcentuoja 19-o amžiaus vokiečių romantikų kūrybą bei jos atgarsius 20-ame amžiuje.
Daugiau informacijos: http://www.rncm.ac.uk/performance/mendelssohn-and-schumann-1/
Nuotraukos autorius: D. Matvejevas