*alt_site_homepage_image*
lt
en

Nepilnamečių vaikų keliavimas

Nepilnamečių vaikų keliavimas

  • Ar mano vaikas gali skristi į Lietuvą, jeigu jo Lietuvos Respublikos pasas arba Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė netrukus po kelionės baigs galioti? Ar tokiu atveju reikia kreiptis dėl AGP išdavimo?

Lietuvos Respublikos piliečiai į Lietuvą grįžti su atvykimo į Lietuvą dieną galiojančiu Lietuvos Respublikos asmens tapatybės dokumentu gali, net jeigu atvykimo į Lietuvą diena yra paskutinė asmens tapatybės dokumento galiojimo diena. Jeigu tokiu atveju nepavyksta užsiregistruoti į skrydį, susisiekite su oro linijų bendrove. Asmens grįžimo pažymėjimas asmeniui, kelionės dieną turinčiam galiojantį kelionės dokumentą, neišduodamas.

 

  • Mano nepilnametis vaikas keliauja iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, ar reikia bent vieno iš tėvų notarinio sutikimo?

Nereikia

 

  • Mano vaikas kartu su lydinčiu asmeniu- močiute nori keliauti atostogų iš Jungtinės Karalystės į Turkiją, ar reikia bent vieno iš tėvų notarinio sutikimo?

Lietuvos ambasadoje paliudytas tėvų sutikimas yra skirtas tik Lietuvos Respublikos pasienio pareigūnams ir nėra tinkamas kitų valstybių, šiuo atveju Turkijos, pasienio pareigūnams. Tokiu atveju reikia susižinoti, kokie reikalavimai taikomi keliaujantiems nepilnamečiams vaikams į Turkiją. Jei būtų reikalingas notarinis sutikimas, jis turėtų būti surašomas pas bet kurį Jungtinės Karalystės viešąjį notarą (Notary Public) ar teisę notarinius veiksmus atlikti turintį advokatą (Solicitor), tačiau ne ambasadoje.

 

  • Kartu su vaiku išvykstu atostogų į Lietuvą, tačiau vaikas į Jungtinę Karalystę grįš su lydinčiu asmeniu- mano seserimi, ar reikia atvykti į ambasadą notarinio sutikimo?

Priklauso, kur deklaruota jūsų vaiko gyvenamoji vieta. Jei vaiko deklaruota gyvenamoji vieta Jungtinėje Karalystėje- tuomet nereikia. Jei vaiko gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje, tuomet reikia.

 

  • Ambasadoje gavau notarinį sutikimą vaikui keliauti su bet kuriuo lydinčiu asmeniu, ar tiks tokį sutikimą parodyti Jungtinės Karalystės pasienio pareigūnui?

Ne, šis sutikimas skirtas tik Lietuvos Respublikos pasienio pareigūnui. Įprastai atvykstant į Jungtinę Karalystę reikia pateikti vieno iš tėvų laisvos formos laišką, leidžiantį vaikui kartu keliauti su konkrečiu lydinčiu asmeniu, nurodant asmens vardą, pavardę, gimimo datą bei savo kontaktus, kad reikalui esant pasienio pareigūnas galėtų susisiekti su vienu iš tėvų. Daugiau galite paskaityti čia.

 

  • Ar nepilnametis vaikas gali keliauti vienas be lydinčio asmens?

Į Šengeno erdvei priklausančias valstybes nepilnametis gali išvykti vienas, t.y. nelydimas tėvų arba vieno iš tėvų. Atkreipiame dėmesį, jog atskiri vežėjai (oro linijos ir kt.) gali nusistatyti ir kitokią, griežtesnę tvarką, siekdami užtikrinti nepilnamečių interesus. Jie gali leisti nepilnamečiams vieniems keliauti tik nuo tam tikro amžiaus (pvz. nuo 14 ar 16 metų), reikalauti lydinčio pilnamečio asmens buvimo ar pan. Kiekvienu atveju, jei nepilnametis vyksta vienas, patariame papildomai kreiptis į konkretų vežėją.