REŽISIERĖS GIEDRĖS ŽICKYTĖS FILMAS - ŠEFILDO DOKUMENTINIŲ FILMŲ FESTIVALYJE
Lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, prodiusuotas Dagnės Vildžiūnaitės, birželio 13 ir 15 dienomis bus rodomas Šefildo dokumentinių filmų festivalyje. Filmas pasakoja istoriją, kaip devintojo dešimtmečio viduryje naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais susikūrė roko grupė ,,Antis“. Cirką primenantis įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai „Antis“ tapo Dainuojančios Revoliucijos ašimi ir masiniu reiškiniu, įtraukusiu tūkstančius pasekėjų. „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ 2012 m. tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje laimėjo Baltijos šalių prizą bei Sidabrinės gervės festivalyje buvo nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.
G. Žickytė yra baigusi žurnalistikos bakalauro bei fotografijos bei medijų meno magistro studijas. Kiti režisierės filmai – „Paskui saulę ir ožkas“, „Baras“, „Europa“, „Gimę nekalti“, „Vaidmuo“.
Šefildo dokumentinių filmų festivalis – vienas svarbiausių renginių dokumentinių filmų kūrėjams. 1994 m. atsiradęs festivalis šiemet vyks birželio 12-16 dienomis. Festivalio metu, be filmų demonstravimo, taip pat vyksta klasės, diskusijos bei bendravimo vakarai. Festivalio metu taip pat teikiami kelių nominacijų apdovanojimai.
„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ festivalio metu bus galima pamatyti:
Birželio 13 d. 13.15 val. The Odeon kino teatre, 45-47 Arundel gate, Sheffield, S1 1DL
Birželio 15 d. 10.30 val. The Showroom cinema kino teatre, 7 Paternoster row, Sheffield, S1 2BX
Informacija apie festivalį - http://sheffdocfest.com/films/show/5445