*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

LIETUVOS ŠOKĖJAI PIRMOJOJE ŠOKIŲ EUROVIZIJOJE LONDONE

Lietuvos šokėjų pora Gabrielė Valiukaitė ir Gintaras Svistunavičius pirmojoje šokių Eurovizijoje užėmė vienuoliktą vietą. Šeštadienio vakarą Londone, nacionalinio transliuotojo BBC studijoje vykusį konkursą laimėjo Suomijos atstovai Jussi Vaananenas ir Katja Koukkula, surinkę 132 balus. Antroji vieta atiteko Ukrainos, trečioji – Airijos atstovams.

“Tikrai nėra svarbu kaip mums pasisekė, svarbiausia buvo dalyvauti! Mūsiškiai išties šoko puikiai”, - po konkurso Lietuvos porai pagyrų negailėjo BBC studijoje pirmąją šokių Euroviziją stebėję Londone gyvenantys lietuviai. Beje, Lietuvos palaikymo komanda, ko gero, buvo ne tik gausiausia, bet ir aktyviausia – trispalvės virš galvų plėvesavo visas daugiau nei dvi transliacijos valandas. Labai aktyviai Lietuvos porą studijoje palaikė Lietuvos Ambasadorius Jungtinėjė Karalystėję Vygaudas Ušackas su žmona Loreta, iš Lietuvos atskridusi legendinė Lietuvos šokėjų porą Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Lietuvių bendruomenės pirmininkė Živilė Ilgūnaitė ir daugelis kitų. Simpatijų Lietuvos porai negailėjo ir kitų šalių atstovai bei BBC darbuotojai.

Mūsų poros pasirodymai – pasadoblis ir šokis, kuriame buvo suderinti lietuviškos polkos elementai ir filmo “Kaukė” motyvai pelnė 35 balus. Daugiausia balų 12 - mūsų šalies atstovams skyrė Airija, po 6 balus – Jungtinė Karalystė ir Ukraina, 4 balus – Graikija, 3 balus – Švedija, po 1 balą – Rusija, Lenkija, Portugalija ir Suomija. Nors Lietuvos pora tikėjosi patekti į penketuką, šypsenos nuo jų veidų paskelbus rezultatus nedingo. Gabrielė, pasibaigus konkursui šypsodamasi atėjo padėkoti už jų porą studijoje nuoširdžiai sirgusiems lietuviams.