LIETUVOS AMBASADOJE LONDONE - LITUANISTINIŲ MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ SEMINARAS
Lapkričio 10 d. Lietuvos ambasados Londone ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės kvietimu jau aštuntus metus iš eilės profesinės patirties sėmėsi Jungtinės Karalystės lituanistinio švietimo įstaigų ir Britanijos mokyklose su lietuvių vaikais dirbantys pedagogai.
“Dėkoju Jums už pastangas mokant vaikus tautos išlikimui būtinų dalykų: lietuvių kalbos, istorijos ir tradicijų. Jums tenka didelė atsakomybė, nes jauniems žmonėms be galo reikalinga Jūsų pagalba, ypač čia, už Lietuvos ribų. Dažnai pasimetę tarp dviejų pasaulių, Jūsų dėka jie išsklaido savo baimes, nepasitikėjimą ir padeda formuotis ne tik kaip žmonėms, bet ir piliečiams, gerbiantiems savo gimtinę, nepamirštantiems jos bei tikėtina – ateityje siekianties prisidėti prie sėkmingo jos gerovės kūrimo“, - susirinkusiems mokytojams sakė Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė.
Šių metų seminare pranešimus skaitė: Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos Užsienio lietuvių skyriaus vedėja V.Rinkevičienė, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojos dr. G.Barkauskaitė ir E.Stasiūnaitienė, Šiaulių Didždvario gimnazijos, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos “Varpelis” mokytojai bei kiti.
Lietuvos ambasada Londone skatina Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje dirbančių pedagogų bendradarbiavimą, stiprina lituanistinio švietimo įstaigų Britanijoje veiklą, kartu su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene, Lietuvių pedagogų klubu bei mokyklomis įgyvendina įvairius ugdymui skirtus projektus.
