Jungtinėje Karalystėje baigėsi Baltijos kelio 25-ųjų metinių minėjimo renginiai
Rugsėjo 16 d. Sąjūdžio aktyvisto Arūno Grumado apsilankymu Londone baigėsi mėnesį trukę Baltijos kelio 25-osioms metinėms skirti renginiai Jungtinėje Karalystėje. Vienas iš gyvosios žmonių grandinės akcijos koordinatorių pasidalinti prisiminimais atvyko Britų-lietuvių draugijos kvietimu.
Arūnas Grumadas - vienas iš tų, kuris stovėjo pirmose mūsų atgimstančios laisvės kovotojų gretose. Džiugu, jog ambasados bičiulių iš Britų-lietuvių draugijos dėka, Arūno įžvalgas ir prisiminimus apie Baltijos kelią galime išgirsti ir čia, Londone“, sakė ambasadorė Asta Skaisgirytė Liauškienė.
Baltijos kelio 25–mečiui skirti renginiai Jungtinės Karalystės sostinėje prasidėjo rugpjūčio 23 d. trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimu istorinėje miesto Marble Arch aikštėje. Tą pačią dieną lietuvių ir latvių bendruomenės kartu su Londono ukrainiečių klubų rengė koncertą-minėjimą „Būkime drauge”, skirtą Baltijos šalių solidarumui su kovojančia ukrainiečių tauta išreikšti. Daugiau apie rugpjūčio 23 d. renginius Londone skaitykite:
https://uk.mfa.lt/uk/lt/naujienos/baltijos-kelio-vienybe-atgime-londone
Rugsėjo 2 d. Baltijos kelio 25–ųjų metinių minėjimas persikėlė į Jungtinės Karalystės Parlamento Lordų rūmus. Britų parlamentarams ir Baltijos šalių bendruomenių atstovams Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai pateikė devintojo dešimtmečio pabaigos įvykių vertinimus, aptarė šių dienų politines aktualijas ir regiono perspektyvas. Plačiau apie Baltijos kelio minėjimą Jungtinės Karalystės Lordų rūmuose:
https://uk.mfa.lt/uk/lt/naujienos/baltijos-kelio-25-osios-metines-paminetos-jungines-karalystes-lordu-rumuose
Ambasada Londone nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie Baltijos kelio 25-mečio įprasminimo renginių Jungtinėje Karalystėje. Tegul laisvės dvasia mus įkvepia naujiems bendruomeniniams iššūkiams ir laimėjimams!
Atmostas Baltija, Bunda Jau Baltija, Ärgake Baltimaad!
https://www.youtube.com/watch?v=0KoKq20RUl0