*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

FOTOMENININKAS ANTANAS SUTKUS DALYVAUJA PARODOJE "PASAULIS LONDONE"

Žymus lietuvių fotografas Antanas Sutkus dalyvauja tarptautinėje parodoje po atviru dangumi „Pasaulis Londone“ (The World In London), kuri vyks nuo liepos 27 d ienos iki rugpjūčio 12 dienos Viktorijos parke ir nuo liepos 27 dienos iki rugpjūčio 30 dienos ant Parko namo (Park House) Oxford gatvėje. Londono Fotografų galerija sukvietė žymius ir talentingus jaunuosius Jungtinės Karalystės bei užsienio fotomenininkus, kad šie sukurtų Londoniečių, kilusių iš 204 Olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių šalių, portretus. Pasak projekto kuratorės Stefanie Braun, šio projekto įgyvendinimui prireikė daugiau nei trijų metų. Kiekvienos tautybės žmogų fotografavo skirtingi menininkai, pusė jų – iš svečių šalių. Nepaisant aktyvaus tyrimo, kelios portretų vietos dar liko neužpildytos.  

 

Antanas Sutkus projekte dalyvauja po šešių metų kūrybinės pertraukos. Organizatoriai pakvietė lietuvių menininką dėl jo unikalaus meninio braižo. Savo darbe Antanas Sutkus įamžino nuo 1992 metų Londone gyvenantį juodkalnietį Nicola Pejovic. „Buvo labai malonu dirbti su Nicola ir savo darbo rezultatu esu patenkintas. Iš maždaug 25 nuotraukų, kurias nusiunčiau parodos organizatoriams, manau, jie išrinko geriausią“, - teigė Antanas Sutkus. Menininko nuomone, „projektas yra labai gražus, nepelno siekiantis, o temos idėja yra unikali, atskleidžianti ypač opią XXI amžiaus problemą -  emigraciją“.

 

Parodoje taip pat galima išvysti Londone gyvenančios lietuvės Tomos Grybauskaitės portretą,  įamžintą rumunų fotografės Danos Popos.

Daugiau informacijos rasite čia: http://thephotographersgallery.org.uk/the-world-in-london-2