Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Svarbi informacija praėjus prašymų dėl Nuolatinio gyventojo statuso (angl. Settled/pre-setteld status) pagal Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą (angl. EU Settlement Scheme) pateikimo terminui

Sukurta 2021.07.01 / Atnaujinta 2021.07.01 18:48
  Svarbi informacija praėjus prašymų dėl Nuolatinio gyventojo statuso (angl. Settled/pre-setteld status) pagal Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą (angl. EU Settlement Scheme) pateikimo terminui

  Praėjus prašymų dėl Nuolatinio gyventojo statuso (angl. Settled/pre-setteld status) pagal Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programą (angl. EU Settlement Scheme) pateikimo terminui kviečiame susipažinti su svarbia informacija apie ES piliečių imigracijos statusą nuo 2021 m. liepos 1 d.

  ES piliečių teisės ir toliau bus teisiškai apsaugotos, jei jie iki 2021 m. birželio 30 d. pateikė prašymą dėl Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo, net jei iki šiol yra negavę oficialaus sprendimo dėl savo paraiškos. Asmenys, kurie pateikė prašymą iki nustatyto termino t.y. 2021 m. birželio 30 d., laukdami oficialaus patvirtinimo, galės naudoti savo paraiškos sertifikatą (angl. Certificate of Application), kuris išduodamas automatiškai, kai tik pateikiama paraiška, kaip šių teisių įrodymą. Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų ministerijos tikrinimo tarnyba, esant poreikiui, gali patvirtinti, kad paraiška buvo pateikta laiku. Darbo ir pensijų departamentas (angl. Department for Work and Pensions) bei Jos Didenybės pajamų ir muitų departamentas (angl. HM Revenue & Customs) taip pat galės nustatyti asmens statusą Vidaus reikalų ministerijos sistemoje.

  ES piliečiai ir jų šeimos nariai gali kreiptis dėl nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ir pasibaigus terminui t.y. po 2021 m. birželio 30 d., jei termino praleidimui buvo pagrįstų priežasčių (angl. reasonable grounds). Paskelbtas gaires galite rasti informacinėje medžiagoje, skirtoje Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo programos darbuotojams, kurioje paaiškinta kokios priežastys yra pagrįstos. Atkreipiame dėmesį, jog šios gairės nėra baigtinės ir visi atvejai bus nagrinėjami lanksčiai ir pragmatiškai, atsižvelgiant į asmenines ES piliečių aplinkybes.

  Jei asmuo, turintis pagrįstų priežasčių kodėl laiku nepateikė prašymo pagal Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo programą, kreipiasi dėl statuso suteikimo po 2021 m. birželio 30 d. ir jo paraiška yra priimama, nuo tada, kai jam bus suteiktas statusas, šis asmuo galės naudotis tomis pačiomis teisėmis kaip ir ES pilietis, kuris kreipėsi iki 2021 m. birželio 30 d.

  Nuo 2021 m. liepos 1 d., jei Jungtinės Karalystės imigracijos pareigūnas susiduria su asmeniu, kuris turėjo teisę pateikti prašymą pagal Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo programą (t.y. gyveno Jungtinėje Karalystėje iki 2020 m. gruodžio 31 d.), bet prašymo nepateikė, šiam asmeniui bus suteiktos 28 dienos pateikti prašymą pagal Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo programą ir pateikta informacija kaip pateikti prašymą ir kur galima kreiptis pagalbos, jei jos prireiktų.

  Jei asmuo nepateikia prašymo per duotą laikotarpį arba sulaukia neigiamo atsakymo po prašymo pateikimo, prieš šį asmenį gali būti imamasi atitinkamų veiksmų pagal imigracijos vykdymo politikos gaires, susijusias su imigracijos įstatymus pažeidusiais asmenimis.

   

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha