Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Londono Parsloes parke rengiamas tarptautinis bėgimas Lietuvos laisvės gynėjams pagerbti

Sukurta 2018.12.07 / Atnaujinta 2018.12.07 19:33
  Londono Parsloes parke rengiamas tarptautinis bėgimas Lietuvos laisvės gynėjams pagerbti

  Lietuvos Respublikos ambasada Londone kartu su JK lietuvių bendruomene, Britanijos lietuvių krepšinio lyga ir Britanijos lietuvių sporto asociacija kviečia Londone gyvenančius lietuvius ir jų draugus vėl susiburti bendram bėgimui „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtam Sausio 13-osios aukoms pagerbti.

  Kaip ir Lietuvoje vyksiančiame bėgime, bėgimo dalyviai Londone turės galimybę įveikti tokią pačią simbolinę 9 km distanciją, Vilniuje skiriančią Televizijos bokštą ir Antakalnio kapines, kuriose palaidotos 1991 m. Sausio įvykių aukos. Neapgeidaujantiems bėgti pilnos distancijos, organizatoriai tradiciškai siūlo įveikti 1,5 kilometro solidarumo ratą.

  Šio bėgimo dalyviai nėra skatinami varžytis ar siekti kuo aukštesnių rezultatų, todėl bėgime laukiame visi - visų tautybių, amžiaus grupių, fizinio pasirengimo dalyviai.

  Gyvą istorinę atmintį liudijantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ Lietuvoje kasmet rengiamas nuo 1992 m., o Londono Parsloes parke ambasados iniciatyva pradėtas vykdyti 2015 m. Kasmet prie bėgimo prisijungia ir kiti Europos miestai, kuriuose gyvena skaitlingos lietuvių bendruomenės.

  Primename, jog 1991-ųjų Sausio 13-osios naktis yra viena svarbiausių datų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje. Tą naktį, sovietų kariuomenei šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą, Lietuva neteko 14-os jos nepriklausomybę gynusių piliečių, tūkstančiai buvo sužeisti.

  Daugiau informacijos ir registracija:

  https://www.eventbrite.co.uk/e/tribute-run-to-commemorate-the-day-of-defenders-of-freedom-of-lithuania-tickets-53444999432

  Atmintinė bėgimo Londone dalyviams:

  Trasos distancija – 9 (1,5) km.
  Bėgimo vieta – Parsloes Park (Terrace Walk, Dagenham, RM9 5PU). Žemėlapis
  Atvykusių dalyvių registracija bus vykdoma nuo 10 val. iki 10:50 val.
  10:50 val. skelbiama Tylos minutė už žuvusius Lietuvos laisvės gynėjus. Giedamas LR ir JK valstybiniai Himnai.
  Bėgimo startas – 11 val.
  Įvertinkite savo galimybes ir bėgimo distanciją (Jeigu turite abejonių dėl savo sveikatos būklės, prieš bėgimą būtinai pasikonsultuokite su šeimos gydytoju).
  Pasirinkite tinkamą aprangą ir avalynę (Renginys vyks šaltuoju metu).
  Renginio organizatoriai sudarys galimybę pasidėti bėgimui nereikalingus daiktus.
  Vandeniu ir arbata bus galima atsigaivinti Starto/Finišo vietoje (Bėgimo trasoje atsigaivinimo punktų nebus)
  Nepilnamečiams yra būtinas tėvų/globėjų rašytinis sutikimas dalyvauti bėgime. Visa rizika ir atsakomybė dėl nepilnamečio dalyvio sveikatos sutrikimų, sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, atsiradusių dalyvaujant renginyje tenka tėvams/globėjams.

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata