Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvių menininkės Emilijos Škarnulytės kūriniai - Tate Modern Londone klimato kaitai skirto savaitgalio fokuse

Sukurta 2021.10.22 / Atnaujinta 2021.10.22 15:29
  Lietuvių menininkės Emilijos Škarnulytės kūriniai - Tate Modern Londone klimato kaitai skirto savaitgalio fokuse

  Spalio 29-31 dienomis vienoje svarbiausių Jungtinės Karalystės šiuolaikinio meno galerijų Tate Modern Londone vyks parodų ir renginių ciklas “Galia keisti,” skirtas klimato kaitos temai. Renginio fokuse - jau kurį laiką tarptautinį pripažinimą savo kūriniais pelniusi lietuvių menininkė Emilija Škarnulytė. Tate Modern parodų ir renginių ciklas “Galia keisti” organizuojamas prieš pat Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferenciją COP26 Glazge, į kurią šios problemos sprendimui rinksis aukščiausi viso pasaulio šalių vadovai. Lietuvą konferencijoje atstovaus šalies prezidentas Gitanas Nausėda.

  Emilija Škarnulytė yra menininkė, savo kūryboje nuosekliai tyrinėjanti ekosistemas ir landšaftus, susiformavusius žmogaus ir gamtos veiklos sankirtose ir perteikianti šiuos tyrimus hipnotizuojančiose audiovizualinėse aplinkose. Tate Modern klimato kaitai skirtą savaitgalį bus eksponuojami trys menininkės kūriniai skirtingose Tate Modern erdvėse, tarp jų – specialiai pietiniam Tate Modern korpusui sukurtas naujas kūrinys – daugiakanalė instaliacija “Amžinas grįžimas,” o taip pat Starr kino salėje rodomas filmas “Sirenomelia” bei New Mineral Collective (Emilijos Škarnulytės ir Tanya Busse) filmas “Malonumo perspektyvos.” Spalio 30 d. Tate Modern žiūrovai kviečiami į specialų Emilijos Škarnulytės performansą, kuriame menininkė atskaitos tašku paverčia savo pačios kūną.

  Naujasis Emilijos Škarnulytės kūrinys “Amžinas grįžimas“ – tai keturių videoprojekcijų instaliacija, kurioje iš 10 000 metų į ateitį perspektyvos žvelgiama į mūsų dienas, taip aprėpiant giluminio laiko dimensiją – nuo kosminių ir geologinių iki ekologinių ir politinių virsmų. Kūrinyje menininkė pasitelkia naujų kartografinių technologijų galimybes – garsinį, nuotolinio jautrumo ir jūros dugno skanavimą, tyrinėja jūros gelmėse stūksančius objektus. Tokius kaip Baja, senąjį Romos miestą, šiuo metu dėl seisminių procesų atsidūrusį po vandeniu, ar Meksikos įlanką, kurioje laboratorijose išaugintais koralais rekonstruojamos naftos išsiliejimo pažeistos ekosistemos. Emilijos Škarnulytės kūrybos pristatymą Tate Modern kuruoja galerijos kuratoriai Valentine Umansky ir Katy Wan. 

  Tate Modern renginio “Galia keisti” pagrindinė tema - tvarumas, ekologija ir kūrybiški būdai, kuriuos menininkai ir kultūros organizacijos pasitelkia siekdami pagreitinti klimato kaitos problemų sprendimą. Savaitgalio metu vyks įvairios diskusijos, nemokamos dirbtuvės, pristatomos meno instaliacijos bei filmai. 2019 metais Tate organizacija paskelbė kritišką klimato padėtį, akcentuodama svarbų meno bei kultūros institucijų vaidmenį įtakojant esminius aplinkos ir visuomenės pokyčius. Tate institucija yra įsipareigojusi iki 2023 m. perpus sumažinti į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekį, o iki 2030 m. jį sumažinti iki nulio.

  Daugiau informacijos apie programą galima rasti čia: Emilija Škarnulytė: Sirenomelia & New Mineral Collective: Pleasure Prospects – Film at Tate Modern | Tate

   

   

  Pranešimą spaudai parengė Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ūla Tornau

   

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha