Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
04_ATR21_FB_Post.jpg

Š. m. gegužės 5 d. Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos Respublikos ambasada Londone ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengs virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Untitled.png

Šventinę Kovo 11–osios savaitę Jungtinėje Karalystėje (toliau – JK) gyvenantys lietuviai, JK Vyriausybės ir institucijų atstovai, Londone reziduojančių užsienio valstybių diplomatai ir Lietuvos draugai buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose virtualioje erdvėje vykusiuose renginiuose ir taip kartu paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Copy of NEW.png

Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kovo 8 d., pirmadienį, 19:00 val. (JK laiku) maloniai kviečia dalyvauti virtualioje viktorinoje, skirtoje pažymėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną - Kovo 11-ąją, ir pasitikrinti Jūsų turimas žinias apie Lietuvą.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpeg

2021 m. sausio 10-17 dienomis Lietuvos Respublikos ambasada Londone kartu su čia įsikūrusiomis lietuviškomis organizacijomis kvietė visus Jungtinėje Karalystėje gyvenančius lietuvius ir Lietuvos draugus dalyvauti pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ ir drauge paminėti  atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo trisdešimtąsias metines. Prie šios iniciatyvos buvo kviečiami prisijungti ir Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Baltarusijos diasporos atstovai, išreiškiant Lietuvos palaikymą demokratijos siekiantiems Baltarusijos žmonėms.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Copy of Tribute Run “Road of Life and Death”.png

2021 m. sausio 13 d. minėsime trisdešimtąsias tragiškų, tačiau mūsų Laisvę subrandinusių ir mūsų Tautą sutvirtinusių įvykių, metines. 1991-ųjų Sausio 13-oji -  viena svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje. Tą naktį Lietuva neteko keturiolikos jos nepriklausomybę gynusių piliečių, šimtai buvo sužeisti,  sovietų kariuomenei šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Image-Chiune-Sugihara-V2-1000x543.jpg

Lapkričio 25 dieną Londone Lietuvos ir Japonijos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su Japonijos Namais pakvietė į renginį „Gyvybės Vizos. Čijunės Sugiharos istorija“, skirtą Japonijos konsului Čijunei Sugiharai, išgelbėjusiam daugiau nei 6000 žydų Antrojo pasaulinio karo metu.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Viktorina.jpg

Lapkričio 12 dieną lietuviai išbandė savo jėgas Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje organizuotoje Lietuvos Steigiamojo Seimo 100-mečiui ir Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtoje viktorinoje.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
gerda2020.jpg

Dėl COVID-19 protrūkio kūrėjų mobilumas šiais metais ženkliai sumažėjo, tačiau ar tai reiškia ir mažiau galimybių kurti? Esant kliūtims laisvai judėti, gimsta naujų formų kultūrinės iniciatyvos. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi eksperimentinė kūrybos erdvė „Somerset House Studios” ir Vilniuje veikiantis meno, rezidencijų ir edukacijos centras Rupert startuoja su pirmąja tarptautine virtualia rezidencija, skirta Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjams.

Istorinė, kultūros diplomatija »
opening concert.jpg

Penktadienį baigėsi tris dienas trukusios Litvakų dienos Londone, kurias šiemet dėl pandemijos teko perkelti į internetą. Jau 9-ajį kartą Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje organizuojamas renginys populiarus tarp litvakiškų šaknų turinčių ar Lietuvos žydų istorija bei kultūriniu paveldu besidominčių londoniečių ir britų. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
NEW (1).jpg

Šiandien prasideda Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje jau 9-ą kartą organizuojamos Litvakų dienos Londone. Kasmet gausų būrį londoniečių pritraukiantis trijų dienų renginys šiemet dėl karantino pirmą kartą vyks virtualiai – „gyvus“ susitikimus ir diskusijas pakeis internetinės. Litvakų dienų atidarymo koncertas taip pat vyks internetu – jis bus šiandien tiesiogiai transliuojamas iš Lietuvos Kultūros ministerijos ambasados Facebook paskyroje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
89881271_2429555073813423_6886692386521481216_o.jpg

Kovo 11–osios popietę Jungtinėje Karalystėje (toliau – JK) gyvenantys lietuviai, JK Vyriausybės ir institucijų atstovai, Londone reziduojančių užsienio valstybių diplomatai, miesto gyventojai ir šiuolaikinės muzikos gerbėjai rinkosi paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio į Londone, pietiniame Temzės krante įsikūrusią, įspūdingąją Sadarko katedrą (angl. Southwark Cathedral), kurioje įvyko Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertas.  Aštuonių narių ansamblis pristatė išskirtinę programą „Baltijos jausmas“ („Baltic Sense“), kuri atspindėjo Baltijos šalių ryškiausių šiuolaikinės muzikos kompozitorių kūrybą siejančią  baltišką dvasią.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata