Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Grupė „Merope“ dalyvauja viename žinomiausių muzikos festivalių „Petworth“

Sukurta 2018.07.20 / Atnaujinta 2018.07.20 18:26
   Grupė „Merope“ dalyvauja viename žinomiausių muzikos festivalių „Petworth“
   Grupė „Merope“ dalyvauja viename žinomiausių muzikos festivalių „Petworth“

   Liepos 25 d. alternatyviojo folkloro grupė „Merope“ savo kūrybą pristatys išskirtiniame profesionaliosios muzikos festivalyje „Petworth“, kuris šiemet švenčia keturiasdešimties metų jubiliejų.

   Merope“, kurios narių sudėtį sudaro Indrė Jurgelevičiūtė (balsas, kanklės), Jean-Christophe Bonnafous (bansuri) ir Bert Cools (gitara, efektai), kūrybą galima apibūdinti kaip šių dienų ritualinę muziką. Minimalistinėse kompozicijose, įkvėptose senųjų lietuvių liaudies dainų, skamba ir elektroninės, džiazo bei improvizacinės muzikos elementai. 

   2012 metais  įkurtos grupės „Merope“ dalyvavimą festivalyje dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Renginys tęsia sėkmingus daugiakultūrės grupės pristatymus, vykusius Lietuvoje, Meksikoje, Kinijoje ir Portugalijoje. Koncertų Jungtinėje Karalystėje partneris – Lietuvos kultūros institutas.

    „Petworth“ festivalis kasmet pritraukia didelį būrį muzikos ir kultūros gerbėjų: festivalio metu vyksta klasikinės muzikos, džiazo, pramoginiai koncertai, spektakliai, kiti pasirodymai; prekyboje pasirodę bilietai yra greitai išperkami.

   Jubiliejinio festivalio programoje savo kūrybą pristatyti „Merope“ yra išleidusi ne vieną pasaulyje plačiai nuskambėjusį albumą, o pirmasis, 2012 m. leidinys „9 dienos“ buvo sukurtas naudojant tik saulės energiją, dainos įrašytos kalnų papėdėje Ispanijoje. Antrasis, prieš trejus metus pasaulį išvydęs albumas „Amaranthine“, skirtas pasaulio vandenynams. Išskirtinės svarbos renginyje „Merope“ pristatys savo naujausią albumą „Naktės“.​ Unikaliu elementų deriniu, nepaprasta pasirodymų atmosfera bei begaliniu atvirumu kerinti „Merope“ muzika sužavi dažną klausytoją.

   Kompozitorė Austė Nakienė, „Džiugina muzikantų patirta tarpusavio bendrystė ir vienovė su gamta: muzika teka taip ramiai, kaip skleidžiasi lapai ir gėlių žiedai, kaip vyksta nuolat nerimaujančių žmonių nepaskubintas gyvenimas. Laisvas improvizavimas, vienas kito klausymasis ir subtilus įsiterpimas į bendrą muzikos tėkmę yra jų buvimo būdas.“

   Daugiau informacijos: https://www.petworthfestival.org.uk/merope.html

   Naujienlaiškio prenumerata