Praradote pasą ar asmens tapatybės kortelę?

Sukurta 2014.04.02 / Atnaujinta 2024.02.29 14:05

Jeigu Jūsų pasas ar asmens tapatybės kortelė buvo pamesta ar pavogta, apie tai siūlytume pranešti įvykio vietos policijai ir gauti tai patvirtinantį dokumentą (Crime Reference No.). Tai gali leisti išvengti nemalonumų, jeigu kiti asmenys vėliau bandytų neteisėtai pasinaudoti Jūsų pamestu ar pavogtu dokumentu.

Kadangi Jungtinės Karalystės policijos pareigūnai prarasto Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės negali paskelbti negaliojančia, tam, kad prarastas (pavogtas, pamestas ir pan.) dokumentas būtų paskelbtas negaliojančiu Jums reikia asmeniškai atvykti į ambasadą ir pateikti užpildytą bei pasirašytą pranešimą apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą.

SVARBU:

Pranešimai apie praradimą paštu, telefonu, faksu ar elektroniniu paštu nepriimami.

Prisijungus prie elektroninių migracijos paslaugų sistemos MIGRIS galite pateikti elektroninį pranešimą apie Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės praradimą. Pranešimą galima pateikti bet kuriuo paros metu, todėl nereikės vykti į ambasadą. Prarastas dokumentas nedelsiant bus paskelbtas negaliojančiu, todėl sumažės tikimybė, kad juo bus neteisėtai pasinaudota.

Atkreipiame dėmesį, kad Jungtinės Karalystės institucijos kartais grąžina rastus Lietuvos Respublikos pasus ar asmens tapatybės korteles, todėl prieš paskelbiant juos negaliojančiais rekomenduojame ambasadoje pasiteirauti, ar prarastasis dokumentas nėra gautas.

Dokumentų pateikimas

  • Iš anksto užregistruoti prarastam Lietuvos Respublikos pasui ar asmens tapatybės kortelei paskelbti negaliojančia nereikia. Piliečių priėmimo valandas rasite čia
  • Jeigu praradę Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę pageidaujate vykti į Lietuvą, ambasadoje Jums bus išduotas vienkartinis kelionės į Lietuvą dokumentas – Asmens grįžimo pažymėjimas. Dėl jo išdavimo iš anksto užsiregistruoti nereikia. Piliečių priėmimo valandas rasite čia.
  • Jeigu vietoje prarasto Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės pageidausite gauti naują pasą, reikia iš anksto elektroniniu būdu užsiregistruoti priėmimui (e-Registracija) ir pateikti šiuos dokumentus.

DĖMESIO:

Jeigu pasą prarado nepilnametis vaikas iki 16 m., į ambasadą dėl naujo paso išdavimo kartu su juo turi kreiptis vienas iš vaiko tėvų, pateikdamas savo pasą arba asmens tapatybės kortelę.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha