Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas asmenims, pakeitusiems pavardę po santuokos/ištuokos užsienio valstybėje

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2020.05.29 11:38

 

SVARBU: Šiuo metu pasą ar asmens tapatybės kortelę atsiimti galite tik paštu. Kreipiantis dėl paso keitimo/išdavimo, vizito metu turite pateikti Special Delivery voką, apmokėtą iki 100 g. Kreipiantis dėl asmens tapatybės kortelės - turite pateikti 2 Special Delivery vokus, apmokėtus iki 100 g.

 

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui.

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Prašymus įtraukti santuoką/ištuoką į apskaitą, pakeisti pavardę ir išduoti pasą arba asmens tapatybės kortelę nauja pavarde galima pateikti to pačio vizito metu.

Prašymų pildyti iš anksto nereikia. Jie bus užpildyti priėmimo ambasadoje metu.

Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas, keičiant pavardę po santuokos/ištuokos, užtrunka apie tris mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos.

Keičiamo paso arba asmens tapatybės kortelės ambasadoje palikti nereikia.

Reikalingi dokumentai:

  • Santuokos liudijimas arba ištuokos liudijimas arba teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo, patvirtintas apostile (legalizuotas) (ŠIUO METU APOSTILĖS NEREIKIA)
  • Santuokos/ištuokos liudijimo arba teismo sprendimo dėl santuokos nutraukimo vertimas į lietuvių kalbą (ambasada dokumentų vertimų neatlieka ir vertimų tikrumo nevertina)
  • Įtraukiant į apskaitą santuoką, abiejų sutuoktinių pasai arba asmens tapatybės kortelės.
  • Įtraukiant į apskaitą ištuoką, pareiškėjo pasas arba asmens tapatybės kortelė.
  • Nufotografuoti galime ir ambasadoje. Tai papildomai nekainuoja. Jeigu pageidaujate, nuotrauką galima pateikti ir savo (reikalavimus nuotraukoms rasite čia).
  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą ir dokumento pareikalavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express).
  • Jeigu pasą pageidaujama gauti paštu, Special Delivery vokas, apmokėtas iki 100 gramų (vienas vokas vienam dokumentui). Voką reikia įsigyti pašte.
  • Jeigu asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, 2 Special Delivery vokai, apmokėti iki 100 gramų. Vokus reikia įsigyti pašte.
 

Naujienlaiškio prenumerata