Sutikimas nepilnamečiams vaikams vykti iš Lietuvos Respublikos

Sukurta 2014.03.28 / Atnaujinta 2021.01.22 12:58

SVARBU:

  • Išankstinė registracija nereikalinga.
  • Notarinis veiksmas atliekamas tą pačią dieną, paslaugos kaina - 9 GBP.
  • Vieno iš tėvų parašo sutikime paliudijimas nėra įgaliojimas.

Piliečių priėmimo valandas rasite čia.

DĖMESIO:

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais vieno iš tėvų notarine tvarka patvirtintas sutikimas keliauti iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę būtinas tik tada, kai nepilnamečio vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Lietuvoje.

Jeigu nepilnamečio Lietuvos Respublikos piliečio gyvenamoji vieta yra deklaruota Jungtinėje Karalystėje, iš Lietuvos Respublikos jis/ji vyksta į namus Jungtinėje Karalystėje, todėl reikalavimas  turėti vieno iš tėvų sutikimą netaikomas.

Jeigu vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į Šengeno erdvei nepriklausančią valstybę, pavarde, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams pareikalavus turi būti pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

Sutikimas keliauti nepilnamečiui gali būti patvirtintas ambasadoje atvykus vienam iš vaiko tėvų. Atvykdami į ambasadą patvirtinti sutikimą turėkite galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę, taip pat žinokite vaiko asmens kodą. Jei vaikas vyks ne vienas, o su lydinčiuoju asmeniu, sutikime reikės nurodyti lydinčiojo asmens vardą, pavardę ir asmens kodą, jo paso numerį ir išdavimo datą, išdavusios institucijos pavadinimą ir galiojimo datą. Atsižvelgiant į tai rekomenduojame turėti vaiko ir jį lydinčio asmens pasų kopijas.

SVARBU:

Tėvų sutikimo nepilnamečiui Lietuvos Respublikos piliečiui išvykti iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą nereikia, tačiau prieš išleidžiant nepilnametį vaiką į užsienį siūlome pasidomėti konkrečių oro bendrovių (avialinijų) nustatytomis taisyklėmis.

Teisės aktai

Vaikų laikiną išvykimą iš Lietuvos į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 22 d. nutarimas Nr. 302 „Dėl vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Naujienlaiškio prenumerata