JK gimusio vaiko gimimo registravimas

Sukurta 2014.03.17 / Atnaujinta 2019.06.18 14:19

Priėmimo valandos:

pirmadieniais 13.00-17.00
antradieniais - penktadieniais 9.00 - 13.00

DĖMESIO:

Išankstinė registracija nereikalinga (jei nedaromas pasas).

Reikalingi pateikti dokumentai:

  1. Pilnas vaiko gimimo liudijimas, kuriame nurodyti vaiko tėvai, t.y. pilkas gimimo liudijimo lapas „Certified Copy of an Entry“, išverstas į lietuvių kalbą bei legalizuotas pažyma (Apostille) JK užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje (ŠIUO METU APOSTILĖS NEREIKIA):
Adresas PO Box 6255, Milton Keynes MK10 1XX
Telefonas 03700 00 22 44
Daugiau informacijos: Legalisation Office
Foreign & Commonwealth Office
  1. Prašymas įtraukti į apskaitą vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimą (galima užpildyti ambasadoje);
  2. Abiejų tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės (kopijos nepriimamos);
  3. Jei vaikas turi kitos valstybės pilietybę – vaiko užsienio valstybės pasas arba asmens tapatybės kortelė bei kitos valstybės  atitinkamos tarnybos išduotas dokumentas apie pilietybės įgijimą su pažyma (Apostille) ir vertimu į lietuvią kalbą. Dėl pažymos (Apostille) Jungtinėje Karalystėje reikia kreiptis į Užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo skyrių (žr. aukščiau).
  4. Jeigu vaiko tėvai sudarė santuoką užsienio valstybėje ir jos neįregistravo Lietuvoje, t.y. neturi lietuviško santuokos liudijimo, reikia apskaityti (įregistruoti) ir santuoką (žr. Užsienyje sudarytos santuokos registravimas Lietuvoje).

SVARBU:

Lietuvos piliečiams (vienam iš jų) gimęs vaikas Lietuvos Respublikos pilietybę įgyja gimimu.

Pateikiant dokumentus dėl vaiko, gimusio užsienio valstybėje, abiejų vaiko tėvų dalyvavimas būtinas tuo atveju, jei tėvai nėra deklaravę išvykimo iš Lietuvos. Jei tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra Jungtinė Karalystė, pakanka, kad vienas iš tėvų (rekomenduojama Lietuvos Respublikos pilietis) pateiktų dokumentus.

Vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo registravimas gali užtrukti maždaug  mėnesį (tam tikrais atvejais ir ilgiau).

Konsulinis mokestis už gimimo įrašą liudijančio išrašo išdavimą – žr. Konsulinio mokesčio tarifai.

Naujienlaiškio prenumerata