JK gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Sukurta 2014.03.17 / Atnaujinta 2024.03.04 18:30

Prašymą ir kitus vaiko gimimui apskaityti dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų arba globėjų (prašymą pateikiantis asmuo turi būti Lietuvos Respublikos pilietis). Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas. Jungtinėje Karalystėje išduoti dokumentai turi būti patvirtinti pažyma Apostille ir išversti į lietuvių kalbą.

Išankstinė registracija nereikalinga (jei nedaromas pasas). Priėmimas vyksta mažojoje priėmimo salėje (įėjimas iš John Islip gavės, ties ambasados kampu nusileidus laipteliais žemyn).

Piliečių priėmimo valandas rasite čia.

Prašymo pildyti iš anksto nereikia. Jis bus užpildytas priėmimo ambasadoje metu. Vaiko dalyvavimas nebūtinas.

Turite pateikti šiuos dokumentus:

  • Vaiko gimimo liudijimą, kuriame nurodyti vaiko tėvai (Certified Copy of an Entry, jei išduotas Anglijoje ar Velse; Extract of an Entry in a Register of Births, jei išduotas Škotijoje), patvirtintą pažyma Apostille JK užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje (Legalisation Office). Informaciją rasite čia.
  • Gimimo liudijimo vertimą į lietuvių kalbą (ambasada dokumentų vertimų neatlieka ir vertimų tikrumo nevertina).
  • Abiejų tėvų pasus arba asmens tapatybės korteles. Prašymą pateikiančio asmens dokumentas turi galioti.
  • Konsulinis mokestis už gimimo įtraukimo į apskaitą dokumentų priėmimą ir perdavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express).

Jūsų pageidavimu gali būti išduotas gimimo įrašą liudijantis išrašas (prašymo forma). Konsulinis mokestis.

Jeigu išrašą norite gauti paštu, tuomet vizito metu pateikite Special Delivery voką, apmokėtą iki 100 g. Voką įsigykite pašte.

Ambasada neatsako už dokumentų praradimą siuntimo paštu metu.

Jei vaikas yra Jungtinės Karalystės ar kitos valstybės pilietis, apie tai turite informuoti Migracijos Departamentą Lietuvoje per sistemą MIGRIS. Pranešimą pateikite įtraukę į apskaitą vaiko gimimą Lietuvoje. Išsamią informaciją rasite čia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha