Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas: „Sugrįžtanti Lietuva“ – vienas iš svarbiausių Lietuvos diasporos politikos uždavinių

Sukurta 2023.01.26 / Atnaujinta 2023.01.27 09:03
  Užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas: „Sugrįžtanti Lietuva“ – vienas iš svarbiausių Lietuvos diasporos politikos uždavinių

  Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas sausio 26 dieną dalyvavo Lietuvos Respublikos (LR) Seime vykusioje diskusijoje „Lietuvos diasporos pritraukimas į Lietuvos darbo rinką“, kurią organizavo Seimo narė, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė. Renginyje taip pat dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Užimtumo tarnybos, Lietuvos verslo ir darbdavių organizacijų, Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ atstovai.

  Savo pranešime viceministras E. Meilūnas pristatė Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ uždavinius ir veiksmus, skirtus tautiečių grįžimui į Lietuvą skatinti. Pasak viceministro, Užsienio reikalų ministerija, atlikdama Lietuvos diasporos politikos koordinatoriaus vaidmenį, telkia Lietuvos institucijų ir savivaldybių pastangas į bendrą kryptingą veiklą, ‒ skatinti lietuvius grįžti, lengvinti grįžusiųjų reintegraciją Lietuvoje, didinti informacijos apie grįžimo į modernią ir atvirą Lietuvą galimybes sklaidą. „Raginame ir Lietuvos verslą, darbdavius aktyviai prisidėti prie „Sugrįžtančios Lietuvos“ tikslo, susitelkti sprendžiant Lietuvos demografinius, darbo jėgos iššūkius. Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos yra pasirengusios bendradarbiauti, kartu organizuoti informacinius renginius ir viešinimo kampanijas“, ‒ sakė E. Meilūnas.

  Išankstiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 metais į Lietuvą grįžo 14 352 LR piliečiai, išvyko 12 697. Daugiausia piliečių grįžo iš Jungtinės Karalystės (39,6 proc.), Norvegijos (10,4 proc.) ir Vokietijos (9,7 proc.).

  Užsienio reikalų ministerija koordinuoja ir kartu su kitomis Lietuvos institucijomis bei vis aktyviau į Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimą įsitraukiančiomis savivaldybėmis įgyvendina Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ veiksmų planą. Į šio plano įgyvendinimą šiuo metu yra įsitraukusios 32 Lietuvos institucijos ir įstaigos bei 18 savivaldybių.

  Nuotraukos aut.: LR Seimo kanceliarija (fot. Olga Posaškova)