Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

ES Užsienio reikalų taryboje – dėmesys žmogaus teisėms ir Pietų kaimynystei

Sukurta 2021.03.21 / Atnaujinta 2021.03.21 14:34

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje didžiausias dėmesys bus skiriamas ES ir Turkijos santykiams, ES Pietų kaimynystės politikai, bus aptariama situacija Rusijoje, Sakartvele, Mianmare, Venesueloje ir Vakarų Balkanuose.

Besirengiant kovo 25-26 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai, ministrai apžvelgs ES – Turkijos santykių dinamiką bei situaciją Viduržemio jūros rytuose, taip pat ES – Rusijos santykius ir stiprėjančias Kremliaus represijas prieš opozicijos atstovus.

ES užsienio reikalų ministrai nuotoliniu būdu kalbėsis su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, aptars pasauliniu mastu aktualiausius klausimus žmogaus teisių apsaugos srityje.

„Tikimasi, kad ministrai patvirtins geografiškai platų sankcijų sąrašą asmenims, atsakingiems už sisteminius žmogaus teisių pažeidimus savo šalyse pagal ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą“, - sakė užsienio reikalų ministras.

Ministrai taip pat aptars vasario 9 dieną paskelbtą bendrą Europos Komisijos ir ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams bei saugumo politikai komunikatą dėl ES Pietų kaimynystės, kuriame pateiktos išsamios stipresnio bendradarbiavimo su šiuo regionu gairės. Susitikimo metu bus diskutuojama, kaip sustiprinti politinį dialogą su regiono šalimis ir efektyviau panaudoti turimus instrumentus ir resursus bendriems tikslams. 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Turkijos santykiai, ES Pietų kaimynystės politika, situacija Rusijoje, Sakartvele, Vakarų Balkanuose, žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Venesueloje, Mianmare ir Honkonge.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_3251.jpg

Kovo 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurios metu ministrai diskutavo dėl ES prekybos politikos peržiūros ir Europos Komisijos komunikato „ES prekybos politikos peržiūra – atvira, tvari ir tvirta prekybos politika“.

Daugiašaliai santykiai »

Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ES saugumo ir gynybos iniciatyvos.

Daugiašaliai santykiai »

Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
{0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »