Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

Sukurta 2020.11.19 / Atnaujinta 2020.11.19 12:02
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

   Lapkričio 19 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacija surengė seminarą „ES be Jungtinės Karalystės. Kaip pasirengti 2021-iesiems?“. Seminaras surengtas, siekiant paskatinti verslą ruoštis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pereinamojo laikotarpio pabaigai sausio 1 dieną,  kai iš esmės keisis ES prekybos su JK sąlygos.

   „Skatiname Lietuvos įmones persižiūrėti savo veiklos JK schemas, logistiką, įsivertinti galimas rizikas ir pasiruošti pokyčiams. Tik taip galima sumažinti potencialias rizikas“, - sakė viceministras A. Zananavičius.

   Šiuo metu intensyviai vyksta derybos dėl ateities santykių ir būsimų prekybos tarp ES ir JK sąlygų.

   „Derybos yra pasiekę kritinę fazę, per kurią turėtų paaiškėti, ar bus pasiektas susitarimas.  Tačiau net ir pasiekus prekybos sutartį, pokyčių daugelyje bendradarbiavimo su JK sričių nebeišvengsime“, - teigė viceministras.

   Seminare daug dėmesio skirta muitinės klausimams, su kuriais verslas susidurs pirmiausia: nuo sausio 1 dienos kompanijos neišvengs muitinės procedūrų, deklaracijų, leidimų ir kitų privalomų aspektų.

   Eksportuojant pramonines prekes įmonėms reikės atsinaujinti atitikties sertifikatus, o vežant maisto produktus gali prireikti veterinarinių leidimų ir papildomų patikrų.

   Derybose taip pat aktyviai siekiama, kad po pereinamojo laikotarpio Lietuvos vežėjai ir toliau galėtų vežti krovinius į JK. Įmonės turi įsivertinti riziką, kad dėl atsiradusių muitinės patikrų transporto priemonių judėjimas JK pasienyje neabejotinai sulėtės ir jau dabar  pagalvoti apie kai kuriuos logistikos procesus.

   Renginyje taip pat pristatyta būsima JK imigracijos sistema. Nuo kitų metų laisvas asmenų judėjimas su JK baigsis, o naujai atvykstantiems darbuotojams iš ES bus numatyti įvairūs reikalavimai, taikomi ir kitoms trečiosioms šalims.

   Jungtinė Karalystė yra viena iš pagrindinių Lietuvos prekybinių partnerių, į kurią prekių ir paslaugų šalies kompanijos 2019 metais eksportavo už beveik 1,5 mlrd. eurų. Tarp Lietuvos eksporto krypčių už ES ribų JK lenkia tik JAV, todėl Lietuva siekia kuo sklandesnio perėjimo prie naujo prekybinių santykių režimo.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   20210413_124418.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

   Atstovybių naujienos »

   Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Taline (Estijoje), kur dalyvaus trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime.

   Daugiašaliai santykiai »
   _DSC3605.jpg

   Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   20210129_091706.jpg

   Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

   Atstovybių naujienos »