Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl vizų išdavimo režimo persekiojamiems Baltarusijos piliečiams

Sukurta 2022.08.12 / Atnaujinta 2022.08.12 17:01

Po 2020 metų rugpjūčio mėnesio įvykių Minske Vilnius tapo svarbiausia Baltarusijos pilietinės visuomenės veikimo sostine. Dešimtys Baltarusijos NVO ir pilietinės visuomenės organizacijų, aktyvistų ir nepriklausomų žurnalistų, kurie negali veikti Baltarusijoje, įsikūrė Lietuvoje, todėl pastaruoju metu viešoje erdvėje išsakyti priekaištai apie tai, kad nuo totalitarinių režimų bėgantys žmonės negali patekti į Lietuvą, neatitinka tikrovės.

Aliaksandro Lukašenkos režimo vienašališku reikalavimu, nuo 2021 metų liepos mėnesio Lietuvos ambasados Baltarusijoje personalas yra sumažintas iki 1 darbuotojo bei uždarytas Generalinis konsulatas Gardine – tai ženkliai riboja vizų išdavimo Baltarusijos piliečiams galimybes.  Be to, nuo 2022 metų kovo 11 dienos Seimo nutarimu įvesta nepaprastoji padėtis, kurios metu sugriežtintas vizų režimas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Tačiau nepaisant išvardintų aplinkybių, Lietuva ir šiemet sudarė galimybę Baltarusijos demokratinių jėgų bei žiniasklaidos atstovams atvykti į Lietuvą, vadovaujantis Seimo nutarime dėl nepaprastosios padėties įvedimo numatyta išimtimi,  numatančia galimybę priimti prašymus dėl vizų išdavimo iš Baltarusijos ar Rusijos piliečių tais atvejais, kai dėl vizų išdavimo tarpininkauja Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Užsienio reikalų ministerija rimtai vertina ir tikrina visus pateiktus prašymus ir imasi tarpininkavimo tik tais atvejais, kai įsitikina prašymų pagrįstumu.

Užsienio reikalų ministerija ir toliau dės visas pastangas, kad laisvės siekianti Baltarusija išliktų ir Lietuvos, ir tarptautinės politikos darbotvarkėse, o prieš režimą kovojantys žmonės galėtų teisėtai atvykti ir gauti saugų prieglobstį Lietuvoje. Pažymime, kad neteisėtas valstybės sienos perėjimas pažeidžia Europos Sąjungos ir nacionalinius teisės aktus.