Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Aptarti svarbiausi tarptautiniai klausimai dėl Baltarusijos atominės elektrinės

Sukurta 2021.03.19 / Atnaujinta 2021.03.19 15:38

Kovo 19 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos darbo grupės atominių elektrinių Lietuvos Respublikos kaimynystėje branduolinės ir radiacinės saugos ir aplinkosaugos klausimams dvišaliuose ir daugiašaliuose santykiuose nagrinėti susitikimas.

Darbo grupės nariai aptarė svarbiausius institucijų veiksmus tarptautinėje erdvėje dėl Baltarusijos atominės elektrinės (AE) projekto. Sutarta tęsti koordinuotą darbą ir komunikaciją tarptautinei bendruomenei dėl šio projekto saugos pažeidimų.

„Nuolatinis tarptautinės bendruomenės dėmesys Baltarusijos AE yra svarbiausias mūsų ginklas kovojant už saugią savo šalies aplinką ir gyventojų saugumą. Susitelkę galime įveikti ant neskaidrumo, atsainumo ir dezinformacijos pamatų pastatytą grėsmę ir pasipriešinti tolesnei šios elektrinės plėtrai“, – pabrėžė ministras G. Landsbergis.

Lietuva nuolatos ragina atsakingas Baltarusijos institucijas stabdyti AE pirmojo energijos bloko paleidimo darbus ir nedelsiant išspręsti visas saugos problemas: atlikti išsamų statybų aikštelės įvertinimą, ištaisyti tarptautinių konvencijų pažeidimus, įgyvendinti streso testų rekomendacijas ir kt. Lietuvai ir tarptautinei bendruomenei yra žinoma apie daugybinius incidentus nuo Baltarusijos AE statybų pradžios ir tai kelia grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos saugumui.

Darbo grupės susitikime dalyvavo Aplinkos, Energetikos, Vidaus reikalų ministerijų, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Radiacinės saugos centro atstovai, prezidento ir ministrės pirmininkės patarėjai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Kitą savaitę Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvauja ir Užsienio reikalų ministerija.

Naujienos »

Gegužės 6 dieną Užsienio reikalų ministerija (toliau – URM), tęsdama pastangas padėti Druskininkų gyventojams, dirbantiems Baltarusijos valdančiojo režimo kontroliuojamoje sanatorijoje „Belorus“, sukvietė kitas Lietuvos institucijas į pasitarimą, kuriame aptarti tolesni veiksmai dėl šios sanatorijos.

Naujienos »
DSC_8069.jpg

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

Daugiašaliai santykiai »
Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

Dvišaliai santykiai »

Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

Ministerijos naujienos »