Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Panašu, jog baigiasi tikėjimas, kad krizė išsispręs laukiant

Sukurta 2021.11.14 / Atnaujinta 2021.11.14 14:40

Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

Baltarusijos režimui telkiant migrantus prie rytinių ES sienų, ministrai aptars ES atsaką į šiuos veiksmus, įskaitant ir platesnį sankcijų taikymą, poreikį stiprinti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis ir žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje.

„Europos Sąjungoje baigiasi tikėjimas, kad A. Lukašenkos sukelta krizė baigsis tiesiog laukiant. Nuo vasaros prašėme griežtesnių sankcijų avialinijoms, oro uostams, skrydžių draudimo bei pabėgėlių repatriacijos. Atrodo, Europa bunda ir mes pradedam panašiai suvokti realybę.

Kiekviena diena, kai Minsko oro uostą pasiekia skrydžiai, reiškia, kad nauji žmonės potencialiai atvežami šalti Baltarusijos miškuose. Prašyti Rusijos pagalbos arba tartis su A. Lukašenka - tai kelias į pragaištį, parodant, kad Europa silpna ir negeba rasti sprendimų. Privalome ir tikrai galime rasti sprendimus, kaip sustabdyti skrydžius - sankcijomis, politiniais instrumentais - Minsko oro uosto turi nepasiekti nė vienas skrydis. Drauge su kitomis tarptautinėmis organizacijomis - Jungtinėmis Tautomis, ESBO - turime užtikrinti,  kad Baltarusijos teritorijoje esantys migrantai būtų repatrijuoti. Tai vienintelis kelias”, – sakė ministras, prieš išvykdamas į susitikimą Briuselyje.

Ministrai taip pat aptars ES santykius su Vakarų Balkanų šalimis po spalio 6 dieną įvykusio Brdo vadovų susitikimo ir padidėjusias įtampas tarp Kosovo ir Serbijos, įvykius Bosnijoje ir Hercegovinoje bei didesnį ES įsitraukimą regione, siekiant užtikrinti konfliktų deeskalavimą ir sėkmingą reformų tąsą.

Briuselyje ES ministrai taip pat susitiks su Rytų partnerystės šalių užsienio reikalų ministrais ir aptars pasirengimą gruodžio 15 dienos ES ir Rytų partnerystės šalių viršūnių pasitarimui ir ateities bendradarbiavimą su Rytų partneriais.

Lapkričio 15 dieną taip pat vyks ir bendra ES užsienio reikalų ir gynybos ministrų taryba, kurios metu bus aptariamos strateginės ES gairės saugumo ir gynybos srityje ateinantiems 5-10 metams.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Random 1.jpg

Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Copy of Klauskite konsulo.png

Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »