Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Valstybės diena: JK lietuviai kviečiami burtis draugėn ir vieningai giedoti Lietuvos himną.

Sukurta 2019.07.04 / Atnaujinta 2019.07.04 13:55
  Valstybės diena: JK lietuviai kviečiami burtis draugėn ir vieningai giedoti Lietuvos himną.

  Prieš dešimt metų užgimusi unikali tautos iniciatyva tęsiasi! Lietuviai visuose pasaulio kraštuose liepos 6-ąją vieningai gieda „Tautišką giesmę“. Šiemet Lietuvos himnas visoje planetoje skambės vienuoliktą kartą.

  Kviečiame šioje šalyje gyvenančius tautiečius burtis draugėn ir vieningai giedoti Lietuvos himną. Raginame lietuvių bendruomenės organizacijas Anglijoje, Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje organizuoti himno giedojimą savo vietovėse. Raginame tautiečius suburti savo šeimas, gimines, draugus, bičiulius, kaimynus bei pažįstamus ir 19 val. vietos laiku giedoti „Tautišką giesmę“ savo gyvenamame mieste, skvere, kieme ar namuose.

  Jau žinome ir džiaugiamės, kad 2019 metais Jungtinėje Karalystėje „Tautiška giesmė“ bus giedama Londone, Aberdyne, Birmingeme, Danganone, Kings Line, Kingstone prie Halo/Hale, Lidse, Mančesteryje, Milton Keinse, Notingeme, Piterbore, Portsmute, Skantorpe ir Stouke prie Trento.

  Tęskime tai, ką pradėjome 2009 metais. Šiemet visi drauge švęskime Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną ir „Tautiškos giesmės“ dieną. Tegul „Tautiška giesmė“ liepos 6-ąją plačiai ir garsiai skamba Jungtinėje Karalystėje ir aplink pasaulį!

  Pernai Šimtmečio „Tautiška giesmė“ sujungė tūkstančius lietuvių devyniolikoje Jungtinės Karalystės miestų. Lietuvos himnas Londone skambėjo ypač vieningai ir pakiliai.

  Prisiminkime tai video reportaže (čia).

  Na, o šiemet Lietuvos himnas Londone bus giedamas garsiajame Hyde parke. Daugiau informacijos specialioje renginio paskyroje – https://www.facebook.com/events/431364954111376/

  Naujienlaiškio prenumerata