Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJE, OMANO SULTONATUI, AFRIKOS SĄJUNGAI,FEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM

plačiau »

Tel. +44 (0)20 7592 2840
Faksas +44 (0)20 7592 2864
El. paštas

Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.14 19:34
  Susitikime su britų užsienio reikalų sekretoriumi ministras Linas Linkevičius išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste

  Kovo 14 dieną Londone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Jungtinės  Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių ryšių bei aktualiausius saugumo bei gynybos sričių bendradarbiavimo klausimus.

  Susitikimo metu L. Linkevičius ir B. Jonsonas pažymėjo glaudžius dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius ir pabrėžė siekį šiuos ryšius stiprinti. L. Linkevičius padėkojo kolegai už Jungtinės Karalystės reikšmingą praktinį indėlį į Baltijos regiono saugumą.  Jungtinė Karalystė vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje, o jos naikintuvai jau keturis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų du kartus Lietuvoje. 

  Ministrai sutarė dėl glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos klausimais, dėl sankcijų politikos Rusijos atžvilgiu koordinavimo bei paramos Ukrainai. Lietuvos diplomatijos vadovas B. Džonsonui pristatė Europos planą Ukrainai, aptarė pasirengimą birželį vyksiančiai Kopenhagos konferencijai. Ministrai taip pat aptarė santykių su kitomis ES Rytų partnerystės šalimis plėtojimą, bendradarbiavimą atremiant hibridines grėsmes, didinat kibernetinį saugumą ir atsparumą informacinėms atakoms. L. Linkevičius pabrėžė Jungtinės Karalystės, kaip Šiaurės Atlanto aljanso narės, svarbą. Pasak ministro, NATO stiprybė yra ypač aktuali Rusijos grėsmės akivaizdoje.

  „Rusijos elgesys yra tam tikras išbandymas NATO aljanso vienybei, pasirengimui atremti šiuolaikines grėsmes. Papildomų NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra reikšmingiausias Aljanso kolektyvinės gynybos sustiprinimo žingsnis po Šaltojo karo pabaigos.  Būtina visapusiškai įgyvendinti visas 2016 m. Varšuvoje NATO valstybių viršūnių susitikime sutartas priemones dėl Aljanso gynybos ir atgrasymo laikysenos sustiprinimo“, – sakė užsienio reikalų ministras.

  Susitikimo metu L. Linkevičius taip pat pasmerkė akiplėšišką nusikalstamą aktą Salisbury mieste, kuriuo buvo siekiama nunuodyti S. Skripalą ir jo dukterį. Lietuvos užsienio reikalų ministras išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir pabrėžė, kad karinės cheminės medžiagos naudojimas NATO sąjungininkės teritorijoje sukėlė didelį Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės susirūpinimą. “Nusikaltimas turi būti kruopščiai ištirtas, privalome nustatyti kaltuosius, jie turi sulaukti pelnytos bausmės”, - pabrėžė ministras.

  L. Linkevičius vizito metu taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku Dominic Grieve, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva pirmininku John Whittingdale ir kitais grupės nariais, o taip pat su ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais Mark Sedwill.

  Vizito metu ministras taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene ir dalyvauja Kovo 11-osios minėjime Lietuvos ambasadoje Londone.

  Naujienlaiškio prenumerata