Temos Žymėti visasAtžymėti visus

LR ambasadoje buvo išlydėta sportininkų delegacija, atstovausianti Jungtinės Karalystės lietuvius dešimtosiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 08:39
   LR ambasadoje buvo išlydėta sportininkų delegacija, atstovausianti Jungtinės Karalystės lietuvius dešimtosiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse
   LR ambasadoje buvo išlydėta sportininkų delegacija, atstovausianti Jungtinės Karalystės lietuvius dešimtosiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse

   Praėjusį penktadienį LR ambasadoje buvo išlydėta sportininkų delegacija, atstovausianti Jungtinės Karalystės lietuvius dešimtosiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse. Jubiliejinis renginys vyks Kaune birželio 30 - liepos 2 dienomis. Šiais metais žaidynėse užsiregistravo rekordiškai daug dalyvių – 3989 sportininkai  iš 29 šalių.

   Ambasadorė Asta Skaisgirytė  pasidžiaugė ženkliai išaugusia Jungtinės Karalystės lietuvių delegacija, kurią šiais metais sudarys beveik 250 sportininkų 15 -  oje sporto šakų. Linkėdama sėkmės ir sportinio užsispyrimo ambasadorė perdavė delegacijos vadovui Mariui Banaičiui simbolinę estafetės lazdelę ir buvo įsitikinusi, kad sportininkai šiais metais tikrai grįš su įvairių spalvų medaliais. Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė išskyrė žaidynių svarbą užsienyje gyvenantiems lietuviams, kaip galimybę priminti apie save ir pasijausti viena globalia lietuviška šeima. Delegacijos vadovas ir Britanijos lietuvių sporto asociacijos prezidentas Marius Banaitis pristatė delegacijos sudėtį ir vylėsi, kad šis renginys bus puiki pradžia neseniai įsikūrusiai sporto asociacijai bei ateityje suburs dar daugiau sportininkų. Taip pat prisiminė, kad iš praeitų žaidynių sidabro medalius parsivežė sportininkai varžęsi vyrų futbolo varžybose, šaudyme iš lanko bei moterų lauko tenise.  Jungtinės Karalystės delegacija dydžiu šiais metais nusileidžia tik JAV delegacijai, kurią sudarys 258 sportininkai.

   Svarbu prisiminti, kad Pasaulio lietuvių sporto žaidynių pirmtakė – Pirmoji Lietuvos tautinė olimpiada – įvyko dar 1938 m. Kaune. Tarpukario laikotarpiu šalių, į kurias migruodavo lietuviai, geografija buvo kiek kitokia, todėl gausiausia tuomet buvo Latvijos delegacija (65 sportininkai ir 57 turistai). Antroji pagal gausumą buvo JAV, toliau sekė tuo metu Lenkijos okupuoto Vilniaus krašto, JK, Brazilijos ir kitų šalių delegacijos. Iškilmingame renginio atidaryme dalyvavo per 10 tūkst. žmonių. Prezidentas A. Smetona sportininkams įteikė olimpinę vėliavą, o į padangę buvo paleista tūkstantis balandžių.

   Įdomu tai, kad tarp daugelio kitų sporto šakų, kuriose varžėsi atletai, Pirmojoje tautinėje olimpiadoje sporto šakos statusą turėjo ir lietuviški tautiniai šokiai.

   Lietuvių noro sportuoti nepalaužė tragiški istorijos įvykiai – valstybės nepriklausomybės netektis. Pasaulio lietuvių sporto žaidynės buvo rengiamos svetur ir tapo viena iš tautinės rezistencijos formų. 1978 m. jos surengtos Toronte (Kanadoje), 1983 m. – Čikagoje (JAV), 1988 m. – Adelaidėje (Australijoje). Galiausiai, Lietuvai atsikovojus laisvę, Žaidynės vėl rengiamos Lietuvoje. Iki šių metų jubiliejinio renginio Lietuvoje surengtos šešerios tokios Žaidynės.

   Naujienlaiškio prenumerata