Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJE, OMANO SULTONATUI, AFRIKOS SĄJUNGAI,FEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM

plačiau »

Tel. +44 (0)20 7592 2840
Faksas +44 (0)20 7592 2864
El. paštas

Londono knygų mugės renginiai mieste

Sukurta 2018.04.05 / Atnaujinta 2018.04.06 18:12
  Londono knygų mugės renginiai mieste

  Balandžio 4 dieną vykusioje spaudos konferencijoje, Lietuvos kultūros instituto Programų ir projektų skyriaus vadovė, Lietuvos pasirengimo dalyvauti Londono knygų mugės programoje „Baltic Countries Market Focus“ projekto vadovė Rūta Nanartavičiūtė pristatė svarbiausius kultūrinės programos akcentus: „Pačioje Londono knygų mugėje ir kitose erdvėse mieste įvyks net 35 renginiai, kurie sudaro profesionaliąją ir kultūrinę mugės programą. Kultūrinė programa pagrįsta teminėmis diskusijomis su 12 Baltijos šalių autoriais, kuriuose dalyvauja ir britų rašytojai, žurnalistai“.

  R. Nanartavičiūtė išskyrė balandžio 9-osios renginį Britų bibliotekoje („Būti baltais: įtakų kryžkelėse“), kuriame dalyvaus visų trijų šalių Dienos autoriai K. Sabaliauskaitė, Nora Ikstena (Latvija) ir Mihkelis Muttas (Estija). Tą pačią dieną įvyks ir tarptautinio iliustruotojų mainų projekto „Pop-Up kūrėjai“ pristatymas ir parodos atidarymas.

  Paskutinę mugės dieną, balandžio 12-ąją, Poezijos bibliotekoje Southbank centre vyks poezijos renginys iš serijos „Pasaulio poetai“, kuriame dalyvaus Tomas Venclova, Karlis Vendrinš (Latvija) ir Maarja Kangro (Estija); tą pačią dieną „Istorijos vaikų“ tema diskutuos Alvydas Šlepikas ir Nora Ikstena (Latvija), balandžio 13-ąją Undinė Radzevičiūtė kalbėsis su britų žurnaliste ir rašytoja Erica Wagner ir pasakos apie savo literatūrinius pasaulius (JK).

  Šalia pagrindinės Londono knygų mugės programos vyks ir poezijos renginiai, kuriuose dalyvaus poetai Marius Burokas, Giedrė Kazlauskaitė, Aušra Kaziliūnaitė, poetas ir vertėjas Rimas Užgiris. Lietuviškąją programą Londone papuoš ir išskirtinis renginys su Jonu Meku: balandžio 10 d. PekhamPlex kino teatre avangardo legenda kalbėsis su Serpentine galerijos meno vadovu Hansu-Ulrichu Obristu, taip pat vyks filmo „Ištraukos iš laimingo žmogaus gyvenimo“ peržiūra, J. Mekas pasirašinės knygą „Conversations with Film Makers“ (leidykla „Spector Books“).

  Lietuvos literatūros pristatymas nesibaigia su Londono knygų muge: įvairiuose literatūros festivaliuose, kituose renginiuose šiemet dalyvauja Sigitas Parulskis, Tomas Vaiseta, Gabija Grušaitė, Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė, Tomas Dirgėla, garsusis „Hay“ festivalis jau skelbia rašytojos Rūtos Šepetys dalyvavimą savo programoje.

  Informacija apie renginius ir registraciją:

  Balandžio 9 d.:

  „Būti baltais: įtakų kryžkelėse“: https://www.bl.uk/events/being-baltic-at-the-crossroads-of-influence

  „Pop-Up kūrėjai“ pristatymas: https://www.rosl.org.uk/events/event/755-pop-up-creators-exhibition-digital-showcase-launch

  Balandžio 10 d.:

  Jonas Mekas PeckhamPlex: http://www.peckhamplex.london/film/jonas-mekas-event

  Balandžio 12 d.:

  „Pasaulio poetai“: https://www.southbankcentre.co.uk/whats-on/127404-world-poets-series-baltic-poets-london-2018

  „Istorijos vaikai“ su Alvydu Šlepiku: https://www.freewordcentre.com/whats-on/children-of-history

  Balandžio 13 d.:

  Renginys su Undine Radzevičiūte: https://www.eventbrite.co.uk/e/literary-worlds-with-undine-radzeviciute-nick-lezard-and-erica-wagner-tickets-44443376335?utm_term=eventurl_text

  Informacija apie visus renginius mieste: http://lithuanianculture.lt/events-in-london-and-uk/?lang=en

  Informacija apie visus renginius mugėje: http://lithuanianculture.lt/events-at-the-london-book-fair/?lang=en

  Naujienlaiškio prenumerata