Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvių dizaino tyrėja Karolina Jakaitė dalyvauja "The Night of Ideas"

Sukurta 2018.01.23 / Atnaujinta 2018.01.23 19:42
   Lietuvių dizaino tyrėja Karolina Jakaitė dalyvauja "The Night of Ideas"
   Lietuvių dizaino tyrėja Karolina Jakaitė dalyvauja "The Night of Ideas"
   Lietuvių dizaino tyrėja Karolina Jakaitė dalyvauja "The Night of Ideas"

   Sausio 25 dieną, Vilniaus dailės akademijos tyrėja dr. Karolina Jakaitė pristatys mokslinį tyrimą Lietuviai Earls Court Londone’68, The Night of Ideas renginyje, Londone, Prancūzų kultūros institute.

   Pristatymo metu viena iš temų bus 1968 metais Londone vykusi paroda, Lietuvos paviljonas ir parodos metu prasidėjusi sovietų tankų invazija į Prahą. Nors Lietuva Londone prisistatė kaip viena iš sovietinių respublikų, menininkų siekiuose galima pastebėti nemažai nacionalumo ženklų ir simbolių. Jaunas architektas Tadas Baginskas sukūrė modernią paviljono koncepciją, Algimantas Stoškus Londone pristatė įspūdingą kūrinį ‘Vilnius, Lietuvos sostinė’, kuris buvo aprašytas trumpame straipsnyje skambiu pavadinimu ‘Lietuvis Earls Court’ The Times laikraštyje. Karolina Jakaitė savo pasakojimą apie parodos reikšmę, tapatybę, sovietinę propagandą, gyvenimą už geležinės uždangos, laisvės troškimą taip pat susies su 1972 m. Kauno revoliucija, taip pat su devinto dešimtmečio pabaigos įvykiais ir revoliucine kova už laisvę.

   2018 – ieji metai mini Paryžiaus protestų penkiasdešimtmetį, kurie vyko gegužę, 1968 metais. Šia proga, Prancūzų Institutas kviečia panagrinėti ir palyginti skirtingas šios revoliucijos istorijas ir momentus, kurie neabejotinai, padarė įtaką kolektyviniam mąstymui Europoje ir kitur.

   Lietuvių menininkams, dalyvavusiems 1968 metų parodoje Londone, įsiminė ne tik pačios parodos įspūdžiai, spalvingas to meto Londono gyvenimas ir meninis vyksmas, bet ir netikėta parodos kulminacija. Paroda turėjo veikti iki rugpjūčio 24 d., tačiau naktį iš rugpjūčio 20-osios į 21-ąją sovietų tankai įsiveržė į Čekoslovakiją. Prasidėjus Prahos įvykiams, kairieji Londono dienraščiai vis dar kvietė išnaudoti paskutiniąsias progas pamatyti žymiuosius sovietų eksponatus, tačiau Londono centre jau vyko protestai bei demonstracijos, siūlančios visai uždaryti parodą.

   Kviečiame prisijungti prie diskusijos apie 1968 metų revoliucijos ir parodos svarbą kartu su Karolina Jakaite.

   Adresas: Institut français du Royaume-Uni, 17 Queensberry Place, London, SW72DT

   Iliustracijos:

   Tadas Baginskas ir Algimantas Stoškus prie paviljono statybos Londone parodų centre Earls Court 1968 m. Tado Baginsko asmeninio archyvo fotografija.

   Tadas Baginskas prie 1968 m. Londono parodai skirto Lietuvos paviljono maketo. Tado Baginsko asmeninio archyvo fotografija.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata