Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJE, OMANO SULTONATUI, AFRIKOS SĄJUNGAI,FEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM

plačiau »

Tel. +44 (0)20 7592 2840
Faksas +44 (0)20 7592 2864
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Landsbergis.jpg

Spalio 17 d. 18 val. kviečiame į dokumentinės juostos „Tie, kurie išdrįsta“ (Those who dare) peržiūrą Europos rekonstrukcijos ir plėtros banke Londone. Filme pasakojamas Baltijos šalių kelias į nepriklausomybę, taip pat ypatingas Islandijos ir Danijos vaidmuo užtikrinant Tarptautinės bendruomenės pripažinimą atkurtoms Lietuvos, Latvijos ir Estijos Respublikoms.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
scotland yard.jpg

Ambasada atidžiai seka informaciją dėl šiandienos (Spalio 7 d.) incidento Londone prie Gyvosios istorijos muziejaus (Natural History Museum) Pietų Kensingtono rajone. Duomenų apie nukentėjusius Lietuvos Respublikos piliečius neturime. Jungtinės Karalystės policijos numeris – 999.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Monarch.jpg

Pranešame, jog Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie turėjo įsigiję bankrutuojančios skrydžio bendrovės ,,Monarch“ bilietus, skrydžiui į Jungtinę Karalystę artimiausioms 14 dienų gali susisiekti su Jungtinės Karalystės Civilės aviacijos agentūra (Civil Aviation Authority) dėl pagalbos parenkant alternatyvų bilietą telefonais +441753330330 (skambinant ne iš Jungtinės Karalystės) ir 03003032800 (skambinant iš Jungtinės Karalystės). Taip pat veikia specialus Civilės aviacijos agentūros internetinės svetainės puslapis https://monarch.caa.co.uk/

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Event_008.jpg

Dalinamės ambasadoriaus Renato Norkaus kalba, pasakyta Lietuvos žydų genocido atminties dienos renginyje rugsėjo 25 d. Kalbos tekstas.

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Event_025.jpg

2017 m. rugsėjo 25 d. Lietuvos ambasadoje Londone įvyko Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos paminėjimas, kurio metu buvo uždegtos atminimo žvakės Holokausto aukoms Lietuvoje ir parodyta Valstybinio Gaono žydų muziejaus dokumentinė juosta „Seserys”.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
filmas.jpg

Lietuvos ambasada Londone kviečia į rugsėjo 25 d. vyksiančią išskirtinę dokumentinės juostos „Seserys” (2016, 60 min.) peržiūrą ir susitikimą su pagrindine jos heroje smuikininke, Bostono (JAV) universiteto profesore, Danute Pomerancaite-Mazurkevič. Specialiai į filmo premjerą Londone atvykstanti garsi muzikos pedagogė su renginio dalyviais pasidalins savo stebuklui prilygstančia iš(si)gelbėjimo iš Kauno geto istoriją. Dokumentinį filmą pristatys Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus pavaduotoja Kamilė Rupeikaitė, kuri taip pat yra vieno iš Danutės Pomerancaite-Mazurkevič gelbėtojų anūkė. Lietuvos žydų genocido atminties dienai skirtas renginys prasidės naujojo Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Renato Norkaus įžanginiu žodžiu, rabino Herschel Gluck hebrajiška malda ir atminimo žvakių Holokausto aukoms Lietuvoje uždegimu.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadorius atnaujintas.jpg
Ambasadorius Renatas Norkus Įkelta2017.08.31

Brangūs Jungtinės Karalystės lietuviai,

Praėjusią savaitę atvykau į Londoną ir pradėjau vykdyti Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigas. Per man skirtą laiką šioje šalyje esu pasiruošęs atsakingai ir deramai atstovauti Lietuvai, jos ir visų lietuvių interesams.

Artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais planuoju susitikti su JK lietuvių bendruomenėmis, išklausyti Jūsų minčių, idėjų, iniciatyvų, rūpesčių ir lūkesčių. Kviesdamas susitikti, noriu padrąsinti toliau telktis ir siekti, kad JK lietuvių diasporos balsas būtų girdimas.

Puikiai suprantu, jog daliai Jūsų nerimą dėl ateities pasėjo JK sprendimas nutraukti narystę Europos Sąjungoje. Noriu patikinti, jog ambasada atidžiai seka šiuo metu vykstančias JK ir ES derybas dėl išstojimo susitarimo ir pasirengusi informuoti apie pasikeitimus joms pasibaigus.

Galiausiai, ambasados durys lieka visuomet atviros Jūsų idėjoms ir pasiūlymams. Kviečiu juos drąsiai teikti man ir Ambasadoje dirbantiems kolegoms.

Ambasadorius

Renatas Norkus

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Pirma diena.jpg

2017.08.21. Pareigas pradėjo eiti naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus. Pirmąją darbo dieną diplomatas susitiko su JK užsienio reikalų ministerijos Protokolo skyriaus direktoriumi Julian Evans.  

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Sauktiniai.jpg

Gyvenu užsienyje jau 1 metai, ar turiu kokių nors pareigų karo prievolei?

Karo prievolininkai, nuo 18 iki 60 metų vyrai, išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Informuoti reikia el. paštu regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį, kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas (visų skyrių ir poskyrių kontaktai www.karys.lt/kontaktai).

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »

Rugpjūčio 4 d.

14.30 val. Rimvydas Balkauskas (1989-08-17) ir Kornelija Demidovaitė (1996-03-31),

15.00 val. Vytautas Stalnionis (1960-05-22) ir Valentina Peganova (1979-05-13).

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Renatas Norkus.jpg

Antradienis, rugpjūčio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus nepaprastajam ir įgaliotajam šalies ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje Renatui Norkui. 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
british_citizen.jpg

Kviečiame susipažinti su Europos Komisijos atstovybės JK paruoštais Dažniausiai Užduodamais Klausimais (DUK) dėl ES piliečių teisių Jungtinėje Karalystėje. DUK sąvadas: https://ec.europa.eu/unitedkingdom/services/your-rights/Brexit_en

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Karo prievolininkų dėmesiui Įkelta2017.07.19

Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, karo prievolininkai, nuo 18 iki 55 metų vyrai, išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
PB0A4873_pe.jpg
Netektis Įkelta2017.07.10

Ambasada reiškia gilią užuojautą ilgamečio Britanijos lietuvių Peterborough bendruomenės veikėjo, skauto, Lietuvos diplomatijos žvaigždės kavalieriaus Stepono Broniaus Vaitkevičiaus artimiesiems. Žemiškoji Stepono Bronio Vaitkevičiaus kelionė nutrūko birželio 29 d., velioniui einant 95-uosius metus.

Steponas Bronius Vaitkevičiaus į Peterborough atvyko 1948 m. Ilgus metus vadovavo miesto katalikų skautams, buvo Britanijos Lietuvių katalikų bendrijos pirmininkas, bendrijos centro „Židinys“ patikėtinis, Nottinghamo Aušros Vartų Marijos draugijos narys.

Broniui Kaziui Vaitkevičiui už gyvenimo nuopelnus 2015 m. suteiktas Peterborough miesto garbės piliečio vardas, 2017 m. velioniui įteiktas aukščiausias Lietuvos užsienio reikalų ministerijos apdovanojimas – Diplomatijos žvaigždė.  

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »

Pilnas laiško tekstas.

Brangūs Jungtinės Karalystės lietuviai,

Prieš penkerius metus man teko didelė garbė ir atsakomybė būti paskirtai atstovauti Lietuvą Jungtinėje Karalystėje. Tapusi ir Jūsų – kelių šimtų tūkstančių JK lietuvių - ambasadore, stengiausi deramai ir sąžiningai vykdyti savo pareigas.

Baigdama ambasadorės kadenciją, noriu nuoširdžiai padėkoti visoms Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomeninėms organizacijoms už Jūsų kasdieninį pasiaukojamą darbą saugojant ir puoselėjant lietuvybę Jungtinėje Karalystėje. Vizitų metu lankantis JK miestuose ir miesteliuose teko sutikti daugybę pasišventusių, Lietuvą mylinčių ir jos gerovei dirbančių žmonių. Kiekvienam iš Jūsų nuoširdžiai dėkoju už visas gražias iniciatyvas ir įgyvendintus bendrus projektus.

Tikiu, kad mūsų pradėti sumanymai bus toliau tęsiami, atvykus naujajam ambasadoriui. Prašau jį sutikti taip pat šiltai, kaip ir mane prieš penkerius metus.

Atsisveikindama, noriu palinkėti toliau kurti nenutrūkstamą ryšį su Lietuva. Visuomet prisiminkime, kad Lietuva yra ne tik gimtinė. Lietuva yra mūsų genuose, pasaulėjautoje, tūkstantmetėje istorijoje. Jos gerovę ir ateitį galime kurti visi.

Didžiausios sėkmės!

Asta Skaisgirytė

Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Jungtinėje Karalystėje 2012-2017

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata