Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJE, OMANO SULTONATUI, AFRIKOS SĄJUNGAI,FEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM

plačiau »

Tel. +44 (0)20 7592 2840
Faksas +44 (0)20 7592 2864
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Rugpjūčio 4 d.

14.30 val. Rimvydas Balkauskas (1989-08-17) ir Kornelija Demidovaitė (1996-03-31),

15.00 val. Vytautas Stalnionis (1960-05-22) ir Valentina Peganova (1979-05-13).

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Renatas Norkus.jpg

Antradienis, rugpjūčio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus nepaprastajam ir įgaliotajam šalies ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje Renatui Norkui. 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
british_citizen.jpg

Kviečiame susipažinti su Europos Komisijos atstovybės JK paruoštais Dažniausiai Užduodamais Klausimais (DUK) dėl ES piliečių teisių Jungtinėje Karalystėje. DUK sąvadas: https://ec.europa.eu/unitedkingdom/services/your-rights/Brexit_en

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Karo prievolininkų dėmesiui Įkelta2017.07.19

Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, karo prievolininkai, nuo 18 iki 55 metų vyrai, išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
PB0A4873_pe.jpg
Netektis Įkelta2017.07.10

Ambasada reiškia gilią užuojautą ilgamečio Britanijos lietuvių Peterborough bendruomenės veikėjo, skauto, Lietuvos diplomatijos žvaigždės kavalieriaus Stepono Broniaus Vaitkevičiaus artimiesiems. Žemiškoji Stepono Bronio Vaitkevičiaus kelionė nutrūko birželio 29 d., velioniui einant 95-uosius metus.

Steponas Bronius Vaitkevičiaus į Peterborough atvyko 1948 m. Ilgus metus vadovavo miesto katalikų skautams, buvo Britanijos Lietuvių katalikų bendrijos pirmininkas, bendrijos centro „Židinys“ patikėtinis, Nottinghamo Aušros Vartų Marijos draugijos narys.

Broniui Kaziui Vaitkevičiui už gyvenimo nuopelnus 2015 m. suteiktas Peterborough miesto garbės piliečio vardas, 2017 m. velioniui įteiktas aukščiausias Lietuvos užsienio reikalų ministerijos apdovanojimas – Diplomatijos žvaigždė.  

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »

Pilnas laiško tekstas.

Brangūs Jungtinės Karalystės lietuviai,

Prieš penkerius metus man teko didelė garbė ir atsakomybė būti paskirtai atstovauti Lietuvą Jungtinėje Karalystėje. Tapusi ir Jūsų – kelių šimtų tūkstančių JK lietuvių - ambasadore, stengiausi deramai ir sąžiningai vykdyti savo pareigas.

Baigdama ambasadorės kadenciją, noriu nuoširdžiai padėkoti visoms Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomeninėms organizacijoms už Jūsų kasdieninį pasiaukojamą darbą saugojant ir puoselėjant lietuvybę Jungtinėje Karalystėje. Vizitų metu lankantis JK miestuose ir miesteliuose teko sutikti daugybę pasišventusių, Lietuvą mylinčių ir jos gerovei dirbančių žmonių. Kiekvienam iš Jūsų nuoširdžiai dėkoju už visas gražias iniciatyvas ir įgyvendintus bendrus projektus.

Tikiu, kad mūsų pradėti sumanymai bus toliau tęsiami, atvykus naujajam ambasadoriui. Prašau jį sutikti taip pat šiltai, kaip ir mane prieš penkerius metus.

Atsisveikindama, noriu palinkėti toliau kurti nenutrūkstamą ryšį su Lietuva. Visuomet prisiminkime, kad Lietuva yra ne tik gimtinė. Lietuva yra mūsų genuose, pasaulėjautoje, tūkstantmetėje istorijoje. Jos gerovę ir ateitį galime kurti visi.

Didžiausios sėkmės!

Asta Skaisgirytė

Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Jungtinėje Karalystėje 2012-2017

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
LR vyriausybe.jpg

Dėmesio!
Dėl nenumatytų ir pasikeitusių aplinkybių planuotas liepos 13 d. susitikimas su LR Vyriausybės kanclere M. Dargužaite yra atšaukiamas. Labai atsiprašome už nepatogumus.
Ambasada

 

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
himnas 2.jpg

Prieš aštuonerius metus gimusi unikali iniciatyva tęsiasi! Liepos 6-ąja - Lietuvos Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną 19 val. JK laiku (Lietuvos laiku 21 val.) visi pasaulio lietuviai giedos Tautišką Giesmę.

Londono lietuviai liepos 6 d., ketvirtadienį, 19 val. (7 pm) laukiami Parliament Square Garden (London SW1P 3BD). Rinktis pradedame - 18:45 val. Laukiame Londone ar jame viešinčių lietuvių su šeimomis, draugais ir bičiuliais.

Tesuskamba Tautiška Giesmė Londone!

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sportininkai_.JPG

Praėjusį penktadienį LR ambasadoje buvo išlydėta sportininkų delegacija, atstovausianti Jungtinės Karalystės lietuvius dešimtosiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse. Jubiliejinis renginys vyks Kaune birželio 30 - liepos 2 dienomis. Šiais metais žaidynėse užsiregistravo rekordiškai daug dalyvių – 3989 sportininkai  iš 29 šalių.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »

Birželio 9 d.

14.30 val. Saulius Stunkevičius (1988-10-16) ir Gintarė Raižytė (1986-05-14),

15.30 val. Evaldas Buchoveckas (1986-06-17) ir Kristina Klenauskaitė (1992-07-13),

Birželio 16 d.

14.30 val. Andrius Goberis (1984-10-30) ir Regvita Žukauskaitė  (1987-11-27),

15.00 val. Artūras Pileckis (1962-12-24) ir Janina Šerelienė (1965-05-10),

15.30 val. Marius Fabionavičius (1988-06-25) ir Gabrielė Barkauskaitė (1992-08-29).

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius laiške pareiškė užuojautą Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriui Borisui Johnsonui dėl šios šalies sostinėje Londone birželio 3 vakare įvykdytų brutalių išpuolių dėl kurių septyni nekalti žmonės žuvo ir virš 50 buvo sužeisti.

„Smerkiame šį teroro aktą ir reiškiame gilią užuojautą Jungtinės Karalystės žmonėmis, žuvusiųjų artimiesiems ir vyriausybei. Linkime stiprybės nukentėjusiems nuo šio šiurpaus išpuolio“, – pareiškė ministras L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerija nuolat palaiko ryšį su Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu neturima duomenų, kad per teroro ataką Londone būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Užsienyje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos gali kreiptis visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu [email protected]
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
balutis 10.jpg

Gegužės 25 d. Lietuvos ambasadoje Londone vyko diskusija „Ambasada be valstybės”, skirta Lietuvos diplomatinei tarnybai Jungtinėje Karalystėje XX a. ketvirtajame ir penktajame dešimtmečiuose aptarti. Renginiu pagerbtas Lietuvos įgaliotasis pasiuntinys JK Bronius Kazys Balutis (1880-1967).

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Balutis masinej.jpg

Gegužės 25 d., ketvirtadienį, 18:30 val. kviečiame į intriguojančią diskusiją apie Lietuvos diplomatinę tarnybą Jungtinėje Karalystėje XX a. ketvirtajame ir penktajame dešimtmečiuose.

Lietuvai praradus nepriklausomybę 1940 m., jos diplomatinė atstovybė Londone tęsė veiklą. Nepaisant teisinių ir ekonominių sunkumų, tarpukario diplomatų Broniaus Kazio Balučio, o vėliau Vinco Balicko vadovaujama pasiuntinybė per visą okupacijos laikotarpį užtikrino, jog Lietuvos balsas Jungtinėje Karalystėje būtų girdimas.

Diskusijoje diplomatijos istorikai Dr. Asta Petraitytė Briedienė ir Prof. Geoffrey Swain supažindins su Lietuvos diplomatinės tarnybos Jungtinėje Karalystėje užkulisiais, jos politinėmis, istorinėmis ir teisinėmis veiklos aplinkybėmis.

Renginys vyks anglų kalba. Diskusija skiriama pasiuntinio Broniaus Kazio Balučio (1880 – 1967) atminimui.

Lietuvos ambasada Londone. Gegužės 25 d., ketvirtadienis, 18:30 val. Renginys nemokamas,  registracija: https://www.eventbrite.co.uk/e/an-embassy-without-a-state-the-lithuanian-diplomatic-service-in-the-united-kingdom-during-and-after-tickets-34501174943

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
_DSC0012.JPG

2017 m. balandžio 29 d. Jungtinės Karalystės lietuvius subūrė tradiciniai Maldos pusryčiai ambasadoje. Labdaros renginio garbės svečias - specialiai į Londoną atvykęs Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Maldos pusryčiuose paaukotos lėšos skirtos Vaikų dienos centrui Ginkūnuose. Šiaulių rajono Ginkūnų kaime veikiantis Vaikų dienos centras rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais nepilnamečiais iš aplinkinių savivaldybių.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
ambasados vell.jpg

Siekdama Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Šiaurės Airijoje ir Škotijoje, sudaryti geresnes sąlygas gauti konsulines paslaugas, Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje 2017 m. gegužės 8-9 d. organizuoja konsulinę misiją į Šiaurės Airiją, o 2017 m. gegužės 11-12 d. – konsulinę misiją į Glazgą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata