Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJE, OMANO SULTONATUI, AFRIKOS SĄJUNGAI,FEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM

plačiau »

Tel. +44 (0)20 7592 2840
Faksas +44 (0)20 7592 2864
El. paštas

Liepą svarbiuose Jungtinės Karalystės muzikos festivaliuose – Lietuvos atlikėjai

Sukurta 2017.07.20 / Atnaujinta 2017.08.02 16:37
   Liepą svarbiuose Jungtinės Karalystės muzikos festivaliuose – Lietuvos atlikėjai
   Liepą svarbiuose Jungtinės Karalystės muzikos festivaliuose – Lietuvos atlikėjai

   Liepos mėnuo – gausus renginių Jungtinėje Karalystėje metas, o juose galima pamatyti vis daugiau atlikėjų iš Lietuvos. Vieni svarbiausių – vokalistės Viktorijos Gečytės ir legendinio JAV kontrabosininko vardo Gene Perla kvarteto pasirodymas, vykęs liepos 18 -20 d. Birmingemo ir Solihalo džiazo ir bliuzo festivalyje bei liepos 29 d. vyksiantis Martyno Levickio su Mikroorkéstra Ensemble (Simas Tankevičius, Rakele Chijenaitė, Mintautas Kriščiūnas, Ignė Pikalavičiūtė) koncertas garsiame „Petvorto“ festivalyje.

   Džiazo vokalistę Viktoriją Gečytę buvo galima išgirsti kvarteto sudėtyje, kurį sudaro Viktorija Gečytė, kontrabosistas Gene Perla bei vietinis pianistas ir būgnininkas Brian Dee ir Malcolm Garrett. Birmingemo, Solihullo ir Sandwello džiazo ir bliuzo festivalis jau ne pirmą kartą įtraukia į savo programą atlikėjus iš Lietuvos. Su Viktorija Gečyte Gene Perla atliko ir džiazo klasiką, ir originalią kūrybą, kurios dalį Viktorija yra pristačiusi trijuose savo albumuose.

   Birmingeme taip pat įkurtas vienas geriausių Europoje simfoninių orkestrų – CBSO “ City of Birmingham Symphony Orchestra”, kurio dirigentė yra talentingoji lietuvė Mirga Gražinytė-Tyla. Lietuvos kultūrinis bendradarbiavimas su Birmingemu praeitais metais buvo papildytas svarbia pirmąja Žilvino Kempino solo paroda galerijoje “IKON”, sulaukusioje gerų atsiliepimų iš meno profesionalų ir plačiosios auditorijos.

   Petvortas yra nedidelis Anglijos miestelis, garsėjantis savo festivaliu, kuriame pasirodys žymus Lietuvos atlikėjas - Martynas Levickis su grupe. Petvorto festivalis pradėjęs nuo mažų klasikinės muzikos, džiazo formų dabar įtraukia „world“ muziką, vizualinius menus, teatro ir komedijos pasirodymus, tačiau festivalio pagrindiniu akcentu išlieka klasikinė muzika.

   Liepos 29-ąją nepraleiskite Martyno Levickio ir jo grupės koncerto Petvorte. Lietuvos ir Jungtinės Karalystės muzikos mainų ryšių tvirtumą užtikrina ne tik puikūs atlikėjai ir kūrėjai, bet ir Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos kultūros instituto ir kultūros atašė parama. Martyno Levickio dalyvavimą Petvorto meno festivalyje dalinai remia Lietuvos kultūros institutas, o Viktorijos Gečytės pasirodymus Birmingeme rėmė Muzikos informacijos centras.

   Daugiau informacijos:

   http://viktorijagecyte.com/shows

   http://www.birminghamjazzfestival.com

   http://www.petworthfestival.org.uk/martynas-levickis-(accordion)-and-mikroork%C3%A9stra-ensemble-tango!.htm

   Naujienlaiškio prenumerata