Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Cine Lumiere salėje Londone - lietuvių dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“

Sukurta 2017.06.15 / Atnaujinta 2017.06.15 18:21
   Cine Lumiere salėje Londone - lietuvių dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“
   Cine Lumiere salėje Londone - lietuvių dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“
   Cine Lumiere salėje Londone - lietuvių dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“

   Birželio 14 d. prancūzų kultūros instituto „Cine Lumiere“ salėje buvo rodomas lietuviškas dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“, o po filmo peržiūros, režisierė Giedrė Žickytė atsakinėjo į žiūrovų klausimus. Filmui neliko abejingas nė vienas iš virš šimto salėje susirinkusių žiūrovų.

   „Meistras ir Tatjana“  – režisierės Giedrės Žickytės 2014 m. sukurtas dokumentinis biografinis filmas apie legendinį lietuvių fotografą Vitą Luckų. 2015–aisiais „Sidabrinių gervių“ ceremonijoje filmas laimėjo keturis apdovanojimus, tarp jų – už geriausią metų dokumentinį filmą bei geriausią režisieriaus darbą, o operatorius Audrius Kemežys įvertintas „Sidabrinės gervės“, Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir „Ąžuolo“ apdovanojimais. Muziką filmui kūrė žymus kino ir teatro kompozitorius Giedrius Puskunigis bei garsi dainininkė ir kūrėja Jurga Šeduikytė.

   Apie filmą

   Fotografo Vito Luckaus karjera startavo ryškiai ir sėkmingai. Tačiau po 1969–aisiais įvykusio pasirodymo Maskvos parodoje, pasirodžius jo apžvalgai tuometinės Čekoslovakijos fotografijos leidinyje „Fotografijos reviu“, visas rusiškas žurnalo tiražas sunaikinamas ir Luckaus darbai padėti į stalčius. Kodėl? Kuo tarybinei santvarkai neįtiko gyvybingas ir charizmatiškas kūrėjas – ar jis buvo pernelyg laisvas? Impulsyvi, veržli, vitališka Vito asmenybė bei jo originalūs darbai netilpo į nustatytus ,,grožio” ir „normalumo“ rėmus. O gal sovietinės sistemos taisyklės buvo tik įrankis siekiantiems susidoroti su talentingu menininku? Šioje istorijoje susikauna kraštutinumai - gyvenimas ir mirtis, meilė ir išdavystė, laisvė ir prisitaikymas, viltis ir nusivylimas, tiesos paieškos ir melas… Nuolatinis balansavimas ties pavojinga riba, kurią peržengus baigiasi aistra ir prasideda praradimas.

   Renginį organizavo „Baltic View“ ir Lietuvos Respublikos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Justė Kostikovaitė, rėmė Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvos kultūros institutas.

   Daugiau informacijos apie projektą „Baltic View“:

   https://vimeo.com/balticview/vod_pages

   https://www.facebook.com/balticview/

    

   Naujienlaiškio prenumerata