Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius Renatas Norkus Sulamitai Aronovsky-Žiūraitienei 90-mečio proga įteikė Lietuvos Prezidentės sveikinimą

Sukurta 2019.05.03 / Atnaujinta 2020.06.17 16:50
  Ambasadorius Renatas Norkus Sulamitai Aronovsky-Žiūraitienei 90-mečio proga įteikė Lietuvos Prezidentės sveikinimą

  Šiandien Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą įteikė gegužės 5 dieną 90-ąjį jubiliejų švęsiančiai, nuo 1970-ųjų metų Jungtinėje Karalystėje gyvenančiai Lietuvos pianistei, pedagogei, Londono karališkosios muzikos akademijos profesorei Sulamitai Aronovsky (Kaporaitei-Žiūraitienei).

  „Jūsų gyvenimo kelias, kuriame ryškus nuolatinis ryšys su muzika, glaudžiai susietas ir su Lietuvos muzikos istorija – sutikote, mokėtės ir mokėte, kūrėte kartu su mūsų muzikos žvaigždynu“, - rašoma Prezidentės laiške. „Ir pati savo gyvenimu liudijate, kad esate ryški ir iškili asmenybė, kurios širdyje ir darbuose visada buvo daug vietos Tėvynei, pasiryžimo per meną suartinti Lietuvą ir pasaulį, atsakingai puoselėti šį ryšį ugdant jaunuosius talentus“.

  Lietuvoje gimusi ir užaugusi bei savo muzikinę karjerą pradėjusi Sulamita tarptautiniame muzikos pasaulyje garsi kaip Londono tarptautinio pianistų konkurso - „London International Piano Competition“ – steigėja ir vertinimo komisijos pirmininkė, viena žymiausių fortepijono pedagogių, išugdžiusių garsių mokinių, tarp kurių - Peter Lawson, David Fanning, Julia Goldstein, Vovka Ashkenazy, Michael Bell, Mantautas Katinas ir kiti. Jos mokiniai yra pelnę daugiau nei 50 apdovanojimų įvairiuose prestižiniuose konkursuose. Sulamita Londono karališkoje muzikos akademijoje vis dar dėsto iki šiol.

  Sulamita Aronovsky (Kaporaitė-Žiūraitienė) teigia, kad muzika – neatsiejama jos gyvenimo dalis, padėjusi įveikti sunkumus, patirtas nelaimes (tik atvykusi į JK, Sulamita pateko į sunkią avariją, po kurios nebegalėjo groti), bet pastaruoju metu jos gyvenime pasipylę stebuklai. Vienas jų – prieš dvejus metus atsiradę vieninteliai jos įrašai, Lietuvos radijuje įrašyti 1958-aisiais metais. Sovietmečiu šie įrašai buvo uždrausti, ir pianistė maniusi, kad jie pražuvę. Atsiradus šiems įrašams, Lietuvoje po kelis dešimtmečius užtrukusios pauzės vėl buvo plačiai prabilta apie išskirtinio talento ir likimo pianistės Sulamitos legendą.

  Lietuvos ambasada Londone palaiko ryšį su Sulamita, rūpindamasi jos kūrybinės veiklos sklaida tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Lietuvoje.

  Žemiau galima pasiklausyti Mariaus Šinkūno vedamos laidos „Muzikinis pastišas“, kurioje išsamaus pokalbio su Sulamita metu klausytojai pirmą kartą galėjo išgirsti Sulamitos Aronovsky įrašus: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013664910/muzikinis-pastisas-2017-03-15-12-12

  Naujienlaiškio prenumerata