Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJE, OMANO SULTONATUI, AFRIKOS SĄJUNGAI,FEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM

plačiau »

Tel. +44 (0)20 7592 2840
Faksas +44 (0)20 7592 2864
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Landsbergis.jpg

Spalio 17 d. 18 val. kviečiame į dokumentinės juostos „Tie, kurie išdrįsta“ (Those who dare) peržiūrą Europos rekonstrukcijos ir plėtros banke Londone. Filme pasakojamas Baltijos šalių kelias į nepriklausomybę, taip pat ypatingas Islandijos ir Danijos vaidmuo užtikrinant Tarptautinės bendruomenės pripažinimą atkurtoms Lietuvos, Latvijos ir Estijos Respublikoms.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
scotland yard.jpg

Ambasada atidžiai seka informaciją dėl šiandienos (Spalio 7 d.) incidento Londone prie Gyvosios istorijos muziejaus (Natural History Museum) Pietų Kensingtono rajone. Duomenų apie nukentėjusius Lietuvos Respublikos piliečius neturime. Jungtinės Karalystės policijos numeris – 999.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
VU Choras.jpg

Lapkričio pradžioje Vilniaus universiteto choras "Pro musica" ir Londono choras "Joyful Company of Singers" (JCS) kartu atliks britų ir lietuvių kompozitorių kūrinius Londono Covent Garden St Paul's bažnyčioje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Monarch.jpg

Pranešame, jog Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie turėjo įsigiję bankrutuojančios skrydžio bendrovės ,,Monarch“ bilietus, skrydžiui į Jungtinę Karalystę artimiausioms 14 dienų gali susisiekti su Jungtinės Karalystės Civilės aviacijos agentūra (Civil Aviation Authority) dėl pagalbos parenkant alternatyvų bilietą telefonais +441753330330 (skambinant ne iš Jungtinės Karalystės) ir 03003032800 (skambinant iš Jungtinės Karalystės). Taip pat veikia specialus Civilės aviacijos agentūros internetinės svetainės puslapis https://monarch.caa.co.uk/

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Ladies, performance_video still,    2015, courtesy the artist and Living art museum.png

Spalio 3 d. „KOKO“ klube Londone menininkė Lina Lapelytė pristatys performansą „Ladies“ („Damos“), sukurtą 2015 metais. Kūrinį skambindamos kanklėmis atlieka keturios folklorinio ansamblio „Lietuva“ atlikėjos - Violeta Aukštkalnytė, Nijolė Plavinskaitė, Danutė Mikalauskienė, Judita Kondrotienė. Šis pasirodymas yra David‘o Roberts‘o meno fondo (DRAF) renginio „Evening of Performances and 10th Anniversary Party“ dalis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Event_008.jpg

Dalinamės ambasadoriaus Renato Norkaus kalba, pasakyta Lietuvos žydų genocido atminties dienos renginyje rugsėjo 25 d. Kalbos tekstas.

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Event_025.jpg

2017 m. rugsėjo 25 d. Lietuvos ambasadoje Londone įvyko Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos paminėjimas, kurio metu buvo uždegtos atminimo žvakės Holokausto aukoms Lietuvoje ir parodyta Valstybinio Gaono žydų muziejaus dokumentinė juosta „Seserys”.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
big_Studija_Mindiuzarte_Ina_Mindiuz_Menina_of_the_Geraniums_2013_edited(1).jpg

Rugsėjo 14-17 dienomis vienoje žymiausių Londono galerijų Saatchi vyks šiuolaikinio meno mugė „START“. Vakarų Londone įsikūrusioje kolekcionieriaus Saatchi galerijoje, meno mugės metu bus galima išvysti jaunųjų, kylančiųjų menininkų originalius šių metų kūrybos rezultatus. Renginys kasmet susilaukia didžiulio meno entuziastų bei profesionalių meno kolekcionierių dėmesio, nes tai puiki galimybė atrasti naujus meno šedevrus iš įvairių pasaulio šalių. Čia praėjusiais metais Lietuvą garsino galerija „Meno parkas“ pristačiusi Rosandos Sorakaitės tapybos kūrinius, o šiais metais, jau ketvirtojoje „START“ meno mugėje bus eksponuojami ir studijos „Mindiuzarte“ darbai.

filmas.jpg

Lietuvos ambasada Londone kviečia į rugsėjo 25 d. vyksiančią išskirtinę dokumentinės juostos „Seserys” (2016, 60 min.) peržiūrą ir susitikimą su pagrindine jos heroje smuikininke, Bostono (JAV) universiteto profesore, Danute Pomerancaite-Mazurkevič. Specialiai į filmo premjerą Londone atvykstanti garsi muzikos pedagogė su renginio dalyviais pasidalins savo stebuklui prilygstančia iš(si)gelbėjimo iš Kauno geto istoriją. Dokumentinį filmą pristatys Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus pavaduotoja Kamilė Rupeikaitė, kuri taip pat yra vieno iš Danutės Pomerancaite-Mazurkevič gelbėtojų anūkė. Lietuvos žydų genocido atminties dienai skirtas renginys prasidės naujojo Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Renato Norkaus įžanginiu žodžiu, rabino Herschel Gluck hebrajiška malda ir atminimo žvakių Holokausto aukoms Lietuvoje uždegimu.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Breathe. By Agne Monti(1).jpg

Johanna Glaza yra lietuvių kilmės atlikėja, kurianti ir gyvenanti Londone. Savo užburiančiu balsu ir įtraukiančiomis melodijomis Johanna yra apibūdinama kaip unikalaus balso atlikėja, kurios barokinio folkloro stiliaus muzika yra liaupsinama tiek jos gerbėjų, tiek kritikų. Rugsėjo 19 dieną ekscentriškoji atlikėja surengs pasirodymą Londono „Finsbury“ pub‘e.

Skusevicius.jpg

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Londone rugsėjo 4 dieną dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų bendrame susitikime, kuriame buvo aptarti aktualūs transatlantinių santykių regiono saugumo klausimai, situacija Šiaurės Korėjoje ir Artimuosiuose Rytuose, JAV ir Europos santykių ateitis, didelis dėmesys buvo skirtas Rusijos ir Baltarusijos plataus masto karinėms pratyboms „Zapad 2017“. Taip pat svarstytos galimybės siekti labiau koordinuoto atsako į strateginius iššūkius ir hibridines grėsmes.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Ambasadorius atnaujintas.jpg
Ambasadorius Renatas Norkus Įkelta2017.08.31

Brangūs Jungtinės Karalystės lietuviai,

Praėjusią savaitę atvykau į Londoną ir pradėjau vykdyti Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigas. Per man skirtą laiką šioje šalyje esu pasiruošęs atsakingai ir deramai atstovauti Lietuvai, jos ir visų lietuvių interesams.

Artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais planuoju susitikti su JK lietuvių bendruomenėmis, išklausyti Jūsų minčių, idėjų, iniciatyvų, rūpesčių ir lūkesčių. Kviesdamas susitikti, noriu padrąsinti toliau telktis ir siekti, kad JK lietuvių diasporos balsas būtų girdimas.

Puikiai suprantu, jog daliai Jūsų nerimą dėl ateities pasėjo JK sprendimas nutraukti narystę Europos Sąjungoje. Noriu patikinti, jog ambasada atidžiai seka šiuo metu vykstančias JK ir ES derybas dėl išstojimo susitarimo ir pasirengusi informuoti apie pasikeitimus joms pasibaigus.

Galiausiai, ambasados durys lieka visuomet atviros Jūsų idėjoms ir pasiūlymams. Kviečiu juos drąsiai teikti man ir Ambasadoje dirbantiems kolegoms.

Ambasadorius

Renatas Norkus

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
03.JPG

2017 m. rugsėjo 2 – 4 dienomis Jungtinėje Karalystėje atidaroma šiuolaikinio meno trienalė, vykstanti Folkstono miesto viešosiose erdvėse. Joje šiais metais dalyvauja lietuvių menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Šį šeštadienį, rugsėjo 2-ąją, menininkai dalyvaus simpoziume “On the Edge: Time and Truth”, kuriame kalbės tema “Geologinis laikas” ir pristatys savo naujausius atsinaujinančių energijos šaltinių projektus bei kūrinį “Folk Stone Power Plant”, specialiai sukurtą Folkstono trienalei. Rugsėjo 3-ąją vyks „Zooetikos“ tyrimų platformos, kuruojamos Nomedos ir Gedimino Urbonų ir kuratorės Viktorijos Šiaulytės  tarptautinė konferencija- „Ateities energijos sąskrydis“ (angl. „Future Energy Summit“).

Istorinė, kultūros diplomatija »
Prezidente.jpg

Antradienis, rugpjūčio 29 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Portugalijos Prezidentu Marcelo Rebelo de Sousa. Susitikime šalių vadovai aptarė saugumo padėtį regione ir Europoje, bendradarbiavimą NATO, ES energetinio saugumo stiprinimą ir kitus svarbiausius europinės darbotvarkės klausimus, dvišalių ryšių plėtrą.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Pirma diena.jpg

2017.08.21. Pareigas pradėjo eiti naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus. Pirmąją darbo dieną diplomatas susitiko su JK užsienio reikalų ministerijos Protokolo skyriaus direktoriumi Julian Evans.  

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata