Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Vyriausybė pritarė D. Leinartės kandidatūrai į Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą

Sukurta 2019.03.27 / Atnaujinta 2019.03.27 17:01

Kovo 27 dieną Vyriausybės pasitarime pritarta prof. Dalios Leinartės kandidatūrai į Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) 2020 metų rinkimuose 2021-2024 metų kadencijai.

Prof. Dalia Leinartė jau dvi kadencijas yra JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narė. 2015 metais jai buvo patikėtos komiteto pirmininko pavaduotojos funkcijos, o 2017 metais dvejiems metams ji buvo išrinkta šio komiteto pirmininke.

Prof. D. Leinartė yra vienintelė Lietuvos atstovė, kuriai buvo patikėta vadovauti JT konvencijų priežiūros komitetui; taip pat ji yra antroji Rytų Europos atstovė, užėmusi pirmininkės pareigas Moterų diskriminacijos panaikinimo komitete nuo pat jo įkūrimo 1982 metais.  Prof. D. Leinartės turima patirtis CEDAW nagrinėjamais klausimais ir jau esamas įdirbis lėmė Lietuvos sprendimą teikti jos kandidatūrą dar vienai kadencijai.  Kompetentingi, ilgalaikį įdirbį tam tikroje srityje turintys ekspertai, dirbantys JT konvencijų priežiūros mechanizmų komitetuose, yra ypatingai reikalingi Lietuvai.

Lyčių lygybės ekspertė D. Leinartė 2000-2017 metais buvo Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro direktorė, nuo 2013 metų ji yra Europos lyčių lygybės instituto valdybos narė. 2018 metais pasaulinis valstybės tarnautojų tinklas Apolitical ją įtraukė į 100 įtakingiausių pasaulio lyčių lygybės politikos veikėjų sąrašą.

Jungtinių Tautų konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims Lietuva ratifikavo 1995 metais. Šios konvencijos įgyvendinimui yra įsteigtas Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas, kuris nagrinėja šalių narių ataskaitas apie konvencijos įgyvendinimą ir teikia rekomendacijas. Komitetą sudaro 23 nepriklausomi ekspertai, kuriuos ketverių metų kadencijai renka 189 valstybės konvencijos dalyvės.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
UNICEF Vykdomosios Valdybos biuro nariai ir UNICEF vykdančioji direktorė H. Fore.jpg

Sausio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose, ambasadorė Audra Plepytė išrinkta Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios Valdybos vicepirmininke. Lietuvos ambasadorė dirbs kartu su Bangladešo, Brazilijos, Maroko ir Šveicarijos atstovais.

Daugiašaliai santykiai »
IMG_5448.JPEG

Gruodžio 5 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro (JTVPK) rengiamoje kasmetinėje įsipareigojimų konferencijoje Ženevoje.

Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
bazaar6.jpg

Gruodžio 3 dieną Jungtinių Tautų rūmuose Ženevoje šurmuliavo Jungtinių Tautų moterų gildijos kasmet organizuojama labdaros mugė, kurioje savo stendą pristatė ir Lietuvos nuolatinė atstovybė.

Atstovybių naujienos »
4.jpg

Spalio 31 dieną Ženevoje, Šveicarijoje, Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas svarstė Lietuvos šeštąjį periodinį pranešimą apie JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimą Lietuvoje.

Atstovybių naujienos »
IMG_4444.jpg

Birželio 25 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė išrinkta penktojo Konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo šalių narių susitikimo pirmininke. A. Plepytė – pirmoji Rytų Europos grupės atstovė, pirmininkavusi šios konvencijos šalių narių susitikimui nuo jos įsigaliojimo 2010 metais.

Atstovybių naujienos »

Gegužės 7 dieną Jungtinėse Tautose Niujorke vykusiame Ekonominių ir socialinių reikalų tarybos  (ECOSOC) posėdyje, Lietuva pirmą kartą buvo išrinkta į Jungtinių Tautų lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinį (UN Women)  2020-2022 metų laikotarpiui. Lietuvos išrinkimas į šį svarbų lyčių lygybės užtikrinimo padalinį Jungtinėse Tautose suteiks galimybę dar aktyviau tęsti Lietuvos įsitraukimą lyčių lygybės ir moterų įgalinimo temomis, kurios yra vienos iš prioritetinių  visose tarptautinėse organizacijose, įskaitant ir Jungtines Tautas.

Daugiašaliai santykiai »