Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Tiranoje aptarti dvišaliai santykiai ir Albanijos derybos dėl narystės ES

Sukurta 2017.11.30 / Atnaujinta 2017.11.30 08:51
  Tiranoje aptarti dvišaliai santykiai ir Albanijos derybos dėl narystės ES

  Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas lapkričio 28-29 dienomis lankėsi Albanijos sostinėje Tiranoje, kur dalyvavo 105-osioms nepriklausomos Albanijos valstybės įkūrimo metinėms skirtose iškilmėse. Vizito metu Lietuvos ambasadorius susitiko su naujai išrinktu Albanijos prezidentu Iliru Meta, kuriam perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo su Albanijos Nepriklausomybės diena laišką ir aptarė dvišalių santykių perspektyvas.

  R. Kačinskas pasidžiaugė, kad šiemet 25-ąsias diplomatinių santykių užmezgimo metines mininčioms Lietuvai ir Albanijai pavyko sukurti tvirtą, abipuse pagarba ir supratimu grįstą partnerystę.

  Kiti metai Albanijai yra ypatingai svarbūs dėl šios šalies siekio pradėti derybas dėl narystės ES. Pasak Lietuvos ambasadoriaus, Lietuva pasisako už nuoseklią ir tvarią ES plėtrą Vakarų Balkanų regione, remia Albanijos pastangas tvirtinti ryšius su ES ir yra pasirengusi toliau dalytis savo ekspertų eurointegracine patirtimi, ypač per ES Dvynių programą.

  Lietuva itin vertina Albanijos visišką prisijungimą prie ES užsienio ir saugumo politikos pozicijų. „Tai rodo aiškų šalies europinį pasirinkimą ir įsipareigojimą ES vertybėms”, – pabrėžė R.Kačinskas.

  Šalia Eurointegracinių klausimų, R.Kačinskas vizito Albanijoje metu ieškojo naudingo dvišalio bendradarbiavimo galimybių verslo ir turizmo srityse bei galimybių kitais metai Albanijoje surengti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtą renginį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Albanija (1).JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Albanijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Ditmirą Bushatį ir visus šalies žmones Albanijos nepriklausomybės paskelbimo 106-ųjų metinių proga ir palinkėjo toliau išlikti nepriklausoma, savo likimą drąsiai ir ryžtingai sprendžiančia šalimi.

  Dvišaliai santykiai »
  kacinskas.jpg

  Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata