Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Skatinami ekonomikos ir kultūros ryšiai su Urugvajumi

Sukurta 2017.10.04 / Atnaujinta 2017.10.04 16:34
   Skatinami ekonomikos ir kultūros ryšiai su Urugvajumi
   Skatinami ekonomikos ir kultūros ryšiai su Urugvajumi

   Spalio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas priėmė Lietuvai akredituotą Urugvajaus ambasadorių Pablo Ernesto Scheinerį Correą.

   Ambasadorius Lietuvoje lankosi dėl šiuo metu vykstančio Lotynų Amerikos kultūros pristatymo ciklo, kurį organizuoja LR užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvai akredituotomis Lotynų Amerikos ambasadomis bei šių šalių garbės konsulais. Susitikime buvo pažymėta, kad Vilniuje vyksiantys renginiai iš arčiau supažindins su turtingomis Lotynų Amerikos tradicijomis ir plės supratimą apie šio regiono kultūros ypatybes.

   „Džiaugiuosi, kad Užsienio reikalų ministerija gali prisidėti prie geresnio mūsų savitarpio pažinimo“, – susitikime teigė viceministras, kuris taip pat pasidžiaugė augančiomis prekybos apimtimis tarp abiejų šalių ir paskatino ieškoti naujų ekonominio bendradarbiavimo nišų.

   2016 metais Lietuvos ir Urugvajaus prekybos apyvarta padidėjo 5,4 karto ir pasiekė 9,7 mln. eurų. Lietuvos eksportas į Urugvajų sudarė 8,9 mln. eurų, lyginant su 2015 m., išaugo daugiau nei 18 kartų.

   Urugvajuje gyvena apie 2 tūkstančius lietuvių kilmės asmenų, veikia trečia pagal dydį lietuvių bendruomenė Pietų Amerikoje po Brazilijos ir Argentinos. 2018 metais sausio 12-14 dienomis Montevidėjuje vyks XXI-asis Pietų Amerikos lietuvių jaunimo suvažiavimas.

   Lietuvos ir Urugvajaus diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1931 metais. Urugvajus nepripažino Lietuvos įjungimo į SSRS sudėtį. Lietuvos ir Urugvajaus diplomatiniai santykiai buvo atkurti 1993 metų kovo 8 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   LT Urugvajus veliavos.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Urugvajaus užsienio reikalų ministrą Rodolfo Nin Novoa Nepriklausomybės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata