Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Šiaurės, Baltijos valstybių ir JAV atstovai aptars transatlantinio bendradarbiavimo aktualijas

Sukurta 2017.12.12 / Atnaujinta 2017.12.12 15:24

Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, URM Politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvaus Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos ir JAV užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime. Šios iniciatyvos rėmuose taip pat vyks Baltijos valstybių, JAV ir Šiaurės Europos šalių dialogas gynybos srityje.

Politikos direktoriai diskutuos transatlantinio bendradarbiavimo, saugumo politikos, energetinės nepriklausomybės klausimais. Taip pat planuojama aptarti hibridinių grėsmių ir kovos su dezinformacijos sklaida reikšmę, santykius su Rusija, ES Rytų kaimynystės, kovos su terorizmu problematiką, bendradarbiavimo prekybos ir investicijų srityje skatinimo galimybes.

E-PINE – tai JAV bei Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimo mechanizmas, oficialiai paskelbtas Vašingtone 2003 metais. Šia iniciatyva siekiama įtvirtinti saugumo ir stabilumo zoną regione bei panaudoti Šiaurės ir Baltijos valstybių patirtį kaimyninių regionų vystymuisi.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
1129latvija.jpg

Lapkričio 29 dieną Lietuvos ambasados Latvijoje iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis.

Atstovybių naujienos »
D. Skusevičius NB8 susitikime.jpg

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Londone rugsėjo 4 dieną dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų bendrame susitikime, kuriame buvo aptarti aktualūs transatlantinių santykių regiono saugumo klausimai, situacija Šiaurės Korėjoje ir Artimuosiuose Rytuose, JAV ir Europos santykių ateitis, didelis dėmesys buvo skirtas Rusijos ir Baltarusijos plataus masto karinėms pratyboms „Zapad 2017“. Taip pat svarstytos galimybės siekti labiau koordinuoto atsako į strateginius iššūkius ir hibridines grėsmes.

Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
NB8-s.jpg

Rugpjūčio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Osle, Norvegijoje, kur dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: santykiai su Rusija bei situacija Ukrainoje, Rytų partnerystė  ir transatlantinis bendradarbiavimas, ES ateitis.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
tomas_razmus-7925.jpg

Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Šiaurės Tarybos parlamentarais iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Susitikime aptarta saugumo padėtis Ukrainoje ir regione, įvertintos bendros pastangos ir priemonės kovojant prieš propagandą bei hibridines ir kibernetines grėsmes, pasidalinta įžvalgomis dėl Rytų kaimynystės politikos įgyvendinimo ateities.

Daugiašaliai santykiai »
0608 Norwegian Joint Headquarters nuotrauka.jpg

Birželio 7–8 dienomis Budės (Bodø) mieste Norvegijoje vyko Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (Enhanced Partnership in Northern Europe, e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikimas, kuriame aptarti transatlantinio bendradarbiavimo, saugumo politikos, santykių su Rusija, ES Rytų kaimynystės ir kovos su terorizmu klausimai.

Daugiašaliai santykiai »
35111593865_754dc36a62_k.jpg

Vilniuje birželio 5–6 dienomis vyksta Neplatinimo saugumo iniciatyvos (Proliferation Security Initiative, PSI) regioninis seminaras Šiaurės ir Baltijos jūros šalims, skirtas PSI tikslų įgyvendinimui ir regioniniam bendradarbiavimui stiprinti masinio naikinimo ginklų (MNG) ir įprastinės ginkluotės neplatinimo srityje.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata