Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Pasirašytas Lietuvos narystės EBPO susitarimas

Sukurta 2018.05.30 / Atnaujinta 2018.05.30 18:58

Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

2015 m. liepos 8 d. pradėjusi pasirengimo narystei procedūrą, Lietuva pademonstravo greičiausią ir efektyviausią stojimo procesą bei įspūdingą reformų įgyvendinimo mastą. Formaliai 36-ąja organizacijos valstybe nare Lietuva taps ratifikavusi ir deponavusi minėtą susitarimą. Tikimasi, kad tai įvyks artimiausiais mėnesiais.

„Lietuvos narystė EBPO yra iškiliausias pasiekimas Lietuvai integruojantis į euroatlantines struktūras po mūsų narystės NATO ir Europos Sąjungoje. Teigiamus EBPO narystės rezultatus pajus visi Lietuvos gyventojai“,sakė ministras L. Linkevičius. Pradėjusi eilę reformų stojimo metu, Lietuva toliau sieks išnaudoti organizacijos potencialą gerindama šalies ekonomiką, finansų sektorių, švietimą, socialinę ir užimtumo politiką bei didindama kovos su korupcija, viešojo valdymo ir reguliacinės politikos efektyvumą.

Tuo pačiu Lietuvos narystė įneš kokybinį indėlį į organizacijos darbą, nes EBPO pripažįsta, kad mūsų šalis turi sukaupusi unikalią patirtį. Lietuva aktyviai prisidės prie EBPO siekio kurti geresnę politiką geresniam žmonių gyvenimui.

EBPO Ministrų Taryba, kuriai šiais metais pirmininkauja Prancūzijos Prezidentas, vyksta kartą per metus. Susitikimuose diskutuojama aktualiausiomis globalios politikos temomis. Pagrindinis šių metų Ministrų Tarybos susitikimo diskusijos klausimas – kaip ir kokiose srityse daugiašališkumas gali padėti šalims spręsti globalius iššūkius? EBPO ieško būdų, kaip stiprinti daugiašališkumą ir sudaryti sąlygas tvariam ekonomikos augimui.

Lankydamasis EBPO Ministrų Tarybos susitikime praeitais metais Lietuvos užsienio reikalų ministras pakvietė EBPO generalinį sekretorių į Lietuvą. Organizacijos vadovo vizitas mūsų šalyje turėtų įvykti šių metų liepos mėnesį.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

Daugiašaliai santykiai »

„Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-2229.JPG

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 18-19 dienomis Lietuvoje viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata