Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras Linas Linkevičius vyksta į Kroatiją

Sukurta 2019.06.05 / Atnaujinta 2019.06.05 09:17

Birželio 5-7 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Zagrebe, Kroatijoje. 

Vizito metu numatomi dvišaliai susitikimai su Kroatijos prezidente Kolinda Grabar-Kitarovič, ministru pirmininku Andrejumi Plenkovičiumi, užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinovič Burič, Parlamento atstovais. Susitikimų metu planuojama aptarti abiem šalims aktualius NATO ir Europos Sąjungos saugumo politikos, kovos prieš kibernetines atakas ir hibridines grėsmes, energetinio saugumo, Rytų kaimynystės ir ES plėtros klausimus.

Vizito  metu L. Linkevičius  taip pat dalyvaus Lietuvos ambasados Kroatijoje atidarymo ceremonijoje.

Lietuva ir Kroatija diplomatinius santykius užmezgė 1992 metais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
190627 Pusič Raguckienė Sabore.jpg

Birželio 27 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos parlamento (Saboro) Kroatijos ir Lietuvos tarpparlamentinės draugystės grupės pirmininke Vesna Pusić, su kuria aptarė abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimą, Kroatijos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) bei svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai »
Kroatija1.jpg

Birželio 25 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Kroatijos Europos ir užsienio reikalų ministrę Mariją Pejčinovič Burič su Valstybės diena ir pasidžiaugė, jog Lietuva ir Kroatija yra sąjungininkės svarbiausiais užsienio politikos klausimais. Abiem šalims rūpi saugi, stabili ir atvira Europa, nes tik tokia Europa gali būti stipri pasaulyje.

Dvišaliai santykiai »
received_2269219873175001.jpeg

Birželio 15 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zadare susitiko su šio miesto meru Branko Dukić ir kartu su Lietuvos garbės konsule Rima Koić atidarė tarptautinį šokių festivalį, kuriame dalyvavo šokių grupės iš visos Lietuvos.

Atstovybių naujienos »
IMG_2316.jpg

Birželio 6 dieną, oficialaus vizito Kroatijoje metu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu ir Kroatijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko Zgombič oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Zagrebe.

Dvišaliai santykiai »
Kroatijos URM nuotr.jpg

Birželio 6 dieną Zagrebe, Kroatijoje, su oficialiu vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovićiumi. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva itin vertina Kroatijos indėlį į mūsų šalies gynybą ir yra dėkinga už Kroatijos Vyriausybės pasiryžimą vėl siųsti karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje 2020 metais.

Dvišaliai santykiai »
190511 A.Plenković, J.Raguckienė.JPG

Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Zagrebe vykusiame kasmetiniame Europos dienai skirtame renginyje. Jame ES valstybių atstovai šiemet pristatė savo šalis ir turėjo progą supažindinti lankytojus su savo kulinariniu paveldu bei varžytis skaniausio sumuštinio konkurse.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata