Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos diplomatai pažymi kovos su smurtu prieš moteris dieną

Sukurta 2018.11.23 / Atnaujinta 2018.11.25 10:00
   Lietuvos diplomatai pažymi kovos su smurtu prieš moteris dieną
   Lietuvos diplomatai pažymi kovos su smurtu prieš moteris dieną
   Lietuvos diplomatai pažymi kovos su smurtu prieš moteris dieną

   Šį vakarą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastatas nušvis oranžine spalva – tokiu būdu jau trečius metus iš eilės Lietuvos diplomatai prisijungia prie tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ („Orange the World“).

   „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ akcija pažymima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena, lapkričio 25-oji. Lietuvos diplomatijos būstinė Vilniuje ir dauguma diplomatinių atstovybių užsienyje oranžine spalva bus nušviestos iki gruodžio 10-osios, Tarptautinės žmogaus teisių dienos. Šiuo laikotarpiu kasmet visame pasaulyje pažymima „16 dienų prieš smurtą dėl lyties“.

   Oranžinė spalva šiai tarptautinei akcijai pasirinkta siekiant išreikšti solidarumą su moterimis ir mergaitėmis, patyrusiomis smurtą. Ši spalva taip pat simbolizuoja šviesesnę ateitį ir pasaulį be smurto prieš moteris ir mergaites. Smurtą dėl lyties patiria 1 iš 3 moterų pasaulyje, toks pats skaičius moterų smurtą patiria ir Lietuvoje.

   Smurtas prieš moteris yra skaudžiausia moterų diskriminacijos forma ir grubus žmogaus teisių pažeidimas. Pagal Jungtinių Tautų konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims, Konvencijos Šalys, tame tarpe ir Lietuva, yra įsipareigojusios kovoti su diskriminacinėmis nuostatomis, nukreiptomis prieš moteris ir mergaites. 2013 metais užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo. Tai pirmoji teisiškai įpareigojanti regioninė tarptautinė sutartis, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas prevencijai ir kovai su visų formų smurtu prieš moteris – fiziniu, seksualiniu, psichologiniu ir ekonominiu smurtu, persekiojimu ir seksualiniu priekabiavimu.

   Lyčių lygybė ir kova su smurtu prieš moteris, visų formų diskriminacijos panaikinimas moterims yra vieni svarbiausių daugiašalės Lietuvos užsienio politikos prioritetų. Smurto prieš moteris problemai Lietuvos diplomatija skirs išskirtinį dėmesį Lietuvos rinkimų kampanijoje dėl narystės Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje 2022–2024 metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata