Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva informavo ESBO Nuolatinę Tarybą apie žingsnius stiprinant žiniasklaidos laisvę ir žurnalistų saugumą

Sukurta 2019.07.06 / Atnaujinta 2019.07.09 08:17

Liepos 4 dieną ESBO Nuolatinės Tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Aurimas Taurantas informavo apie Lietuvos žingsnius žiniasklaidos laisvės stiprinimo srityje.

Ambasadorius A. Taurantas išreiškė tvirtą Lietuvos paramą RFoM mandatui ir veiklai, dėkodamas už vertingas ekspertines biuro pastabas ir pasiūlymus siekiant stiprinti žiniasklaidos bei išraiškos laisvę Lietuvoje. Jis pastebėjo, kad šalyje buvo siūlytos įvairios įstatymų tobulinimo iniciatyvos, kurios buvo vertintos demokratiniame procese, įtraukiančiame žurnalistus, akademinės bendruomenės atstovus bei pilietinės visuomenės narius. Nors kai kurios iš šių nacionalinių iniciatyvų nesulaukė ekspertų paramos, kitos jų buvo priimtos, atsižvelgiant į RFoM pateiktas rekomendacijas ir siekiant atitikti aukščiausius tarptautinius žiniasklaidos laisvės standartus.

Komentuodamas „Sputnik Lietuva“ žurnalisto Marat Kasem neįleidimo į Lietuvą atvejį, ambasadorius A. Taurantas pažymėjo: „Visi Lietuvos pareigūnų veiksmai M. Kasemo atveju pilnai atitiko nacionalinius bei ES teisės aktus ir tarptautinius įsipareigojimus“, – pridurdamas, kad M. Kasemas turi teisę apskųsti šį sprendimą teismui. „Nors Rusijos valstybės kontroliuojama kompanija „Sputnik“ save pristato kaip žiniasklaidos kompaniją, tačiau dėl sisteminio dezinformacijos ir neapykantos skleidimo jos veikla yra uždrausta daugelyje šalių“, – pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas, primindamas 2016 m. Europos Parlamento rezoliuciją, kurioje „Sputnik“ įvardijamas kaip viena iš svarbiausių Europos Sąjungai keliamų informacinių grėsmių.

Taip pat apžvelgtas Lietuvos įsitraukimas į tarptautines iniciatyvas dėl žiniasklaidos laisvės stiprinimo bei šalies pastangos žurnalistų saugumo srityje. Ambasadorius A. Taurantas pažymėjo, kad 2011 metais tuometinė ESBO pirmininkė Lietuva inicijavo 1-ąjį RFoM gairių dėl žurnalistų saugumo leidimą, kuris buvo parengtas tais pačiais metais Vilniuje vykusios tarptautinės žurnalistų saugumo konferencijos rekomendacijų pagrindu. Lietuva visokeriopai remia ir netrukus pasirodysiantį 3-iąjį šių RFoM gairių atnaujintą leidimą, kuris atspindės ir 2018 metų gruodį Milane priimto ESBO Ministrų Tarybos sprendimo dėl žurnalistų saugumo nuostatas.

Ambasadorius A. Taurantas paminėjo ir Lietuvos pilietinės visuomenės gerosios praktikos pavyzdį įgyvendinant ESBO sprendimo dėl žurnalistų saugumo rekomendacijas – Lietuvos žurnalistų sąjungos tarybos inicijuotą Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komiteto įsteigimą, kuris fiksuos ir praneš apie žurnalistų teisių pažeidimus bei ieškos būdų jiems išspręsti.

Lietuvos pareiškimas (anglų k.).

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_2147.jpg

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 9 dieną Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose vykstančiame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime akcentavo, kad siekiant spręsti sudėtingą saugumo situaciją ESBO regione būtina užtikrinti efektyvią daugiašalių organizacijų veiklą, aiškiai įvardyti konfliktų priežastis ir neignoruoti šalių prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų pažeidimų.

Daugiašaliai santykiai »

Liepos 9 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvaus Slovakijos užsienio reikalų ministro Miroslavo Lajčako organizuojamame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris vyks Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose.

Daugiašaliai santykiai »
Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

Daugiašaliai santykiai »
Linkevičius Desir.JPG

Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikimo paraštėse susitiko su ESBO atstovu žiniasklaidos laisvei Harlemu Désiru.

Užsienio reikalų ministro veikla »
ESBO ministras.jpg

Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Milane, Italijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Milane vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime. Šio svarbiausio politinių diskusijų ir ESBO sprendimų priėmimo forumo metu bus apžvelgiama ir įvertinta organizacijos veikla bei aptariami aktualiausi Europos saugumo klausimai.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata