Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

Sukurta 2018.02.14 / Atnaujinta 2018.02.14 10:40
  L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13 dieną Stokholme susitiko su Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministre Margot Wallström ir aptarė dvišalius bei su regiono saugumu susijusius klausimus.

  „Dabartinių regiono geopolitinių iššūkių akivaizdoje turime ir toliau stiprinti tiek dvišalį, tiek regioninį bendradarbiavimą, ypač ieškodami veiksmingų sprendimų regioninio saugumo ir Rytų partnerystės klausimais. Šiose srityse svarbu stiprinti solidarumą ir tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą“, – sakė ministras L. Linkevičius.  

  Ministras pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Švedija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų, mūsų šalis sieja artimi ir dinamiški santykiai. Švedija yra viena artimiausių Lietuvos sąjungininkių remiant Ukrainą Europos integracijos kelyje. Užsienio reikalų ministras taip pat padėkojo Švedijai už Europos humanitarinio universiteto Vilniuje donorų veiklos koordinavimo lyderystę.

  Švedija yra didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje, o Lietuva vis daugiau investuoja Švedijoje bei yra suinteresuota tolesne investicinių projektų plėtra finansų, gamybos, inžinerijos, mokslo ir inovacijų bei kitose srityse. Taip pat auga dvišalė prekyba – Švedija yra penkta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, perspektyvus ir tolesnis ekonominio bendradarbiavimo potencialas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  svedija1.jpg

  Rugsėjo 13 dieną Stokholme įvyko Lietuvos, Estijos ir Latvijos ambasadų Švedijoje kartu su partneriais iš Švedijos organizuota konferencija, skirta Baltijos jūros regiono tvarumo, inovacijų ir jaunimo klausimams. Renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Estijos bei Latvijos valstybingumo šimtmečiui paminėti.

  Dvišaliai santykiai »
  .

  Rugpjūčio 30 dieną vienoje iš didžiausių Stokholmo Berwaldhalleno koncertų salių įvyko Baltijos jūros festivalio koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Į koncertą bei priėmimą susirinkusius diplomatus, įvairių Švedijos institucijų atstovus, lietuvių bendruomenės Švedijoje narius pasveikino Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir ambasadorius Algimantas Rimkūnas.

  Dvišaliai santykiai »

  Ministras Linas Linkevičius birželio 19 dieną dalyvaus Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris tradiciškai vyksta kiekvienais metais ir yra skirtas aptarti aktualius regionų  bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_6301.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 26 dieną Švedijos užsienio reikalų ministrės Margot Wallström kvietimu lankėsi Stokholme, kur dalyvavo Švedijos lietuvių, latvių ir estų bendruomenių organizuojamame „Baltijos šalių dienos” kultūriniame renginyje, skirtame šių šalių nepriklausomybių šimtmečiams paminėti.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 26 dieną Švedijos užsienio reikalų ministrės Margot Wallström kvietimu lankysis Stokholme, kur dalyvaus Švedijos lietuvių, latvių ir estų bendruomenių organizuojamame 14-jame „Baltijos šalių dienos“ renginyje, skirtame šių šalių nepriklausomybių šimtmečiams paminėti.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata