Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje

Sukurta 2019.06.27 / Atnaujinta 2019.06.27 16:47
   L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje
   L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje
   L. Linkevičius: Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje

   Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su aukščiausiais Moldovos pareigūnais ir opozicijos atstovais. Vizito Kišiniove metu aptartos Moldovos politinės aktualijos, europinių reformų darbotvarkė ir dvišaliai santykiai.

   Susitikimuose su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, vicepremjeru, vidaus reikalų ministru Andrejumi Nastase bei užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicolajumi Popescu buvo kalbama apie Moldovos europinių reformų įgyvendinimą. Ministras išreiškė viltį, kad dabartinė Vyriausybė iki pat kadencijos pabaigos liks įsipareigojusi europinės integracijos procesui ir vykdys reformas, kurios teiktų apčiuopiamą naudą Moldovos žmonėms ir grąžintų jų pasitikėjimą valstybės institucijomis.

   „Tikimės, kad naujajai Vyriausybei pavyks pasiekti esminės pažangos įgyvendinant ES-Moldovos Asociacijos susitarime prisiimtus įsipareigojimus. Lietuva pasirengusi ir toliau remti Moldovą jos europiniame kelyje, dalintis savo integracine patirtimi“, – sakė L. Linkevičius.

   Ministras pridūrė besitikintis, kad Moldovos Vyriausybė greitu metu sutars su ES dėl ES Aukšto lygio patarėjų misijos atkūrimo.

   Ministras L. Linkevičius ir Moldovos prezidentas Igoris Dodonas apsikeitė nuomonėmis dėl dvišalių ryšių stiprinimo, aptarė Lietuvos ekspertinę ir vystomojo bendradarbiavimo paramą, Moldovos europines aspiracijas ir regioninius saugumo iššūkius.

   „Labai svarbu, kad Moldova išsaugotų Europos integracijos kryptį ir siektų taikaus politinio Padniestrės konflikto sureguliavimo, remdamasi Moldovos teritorinio vientisumo ir suvereniteto principais, suteikiant Padniestrei specialų statusą“, – sakė ministras.

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Moldovos parlamento vicepirmininke Monika Babuk, kuri atstovauja opozicinę Demokratų partiją. Ministras pasveikino taikų valdžios pasikeitimą birželio 14 dieną.

   „Konstruktyvi ir atsakinga opozicija yra svarbi demokratijos konsolidacijai. Tikiuosi, jūs nuosekliai palaikysite proeuropietiškos valstybės krypties plėtojimą“, – teigė ministras.

   Linas Linkevičius užtikrino, kad Lietuva pasirengusi ir toliau teikti ekspertinę pagalbą Moldovai kovos su korupcija, pinigų plovimo, policijos mokymų, teisės reformos bei kitose srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Moldova5.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną pasveikino Moldovos kolegą Nicu Popescu ir visus Moldovos žmones Nepriklausomybės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_4832.jpg

   Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, su kuria aptarė Moldovos vidaus situaciją, naujosios Moldovos vyriausybės vidaus ir užsienio politikos prioritetus, pasikeitė nuomonėmis dėl regiono saugumo situacijos.

   Dvišaliai santykiai »

   Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Kišiniove, Moldovoje,  kur susitiks su prezidentu Igoriu Dodonu, šį mėnesį paskirtais Vyriausybės, Užsienio reikalų ir integracijos, Vidaus reikalų ministerijų vadovais ir opozicinės Demokratų partijos atstovais.

   Dvišaliai santykiai »

   Birželio 17 dieną Liuksemburge vykstančios ES Užsienio reikalų tarybos metu ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva su nerimu stebi įvykius sudėtingą krizę išgyvenančioje Moldovoje, ir akcentavo politinio dialogo svarbą taikaus valdžios perdavimo procese.

   Europos Sąjunga »

   Birželio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė Moldovoje susidariusią politinę krizę su birželio 8 dieną Moldovos parlamento patvirtintos vyriausybės ministre pirmininke, „Veiksmo ir solidarumo“ partijos vadove Maja Sandu.

   Ministerijos naujienos »
   URT.jpg

   Kovo 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Ministrai aptarė situaciją Moldovoje, diskutavo dėl Europos Sąjungos (ES) santykių su Kinija.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata