Susitarimai dėl laisvosios prekybos, dėl kurių Europos Sąjunga yra baigusi derybas (dar netaikomi)

Sukurta 2014.01.28 / Atnaujinta 2019.01.08 11:11

Europos Sąjunga yra baigusi derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų, tačiau jie dar netaikomi:

  • , Spalio 19 d. ES pasirašė laisvosios prekybos ir investicijų susitarimus su Singapūru, sutarties tvirtinimas Europos Parlamente numatytas 2019 m. sausio 24 d., įsigaliojimo tikimasi 2019 m. pradžioje.
  •  Spalio 17 d. Europos Komisija patvirtino pasiūlymus dėl Tarybos sprendimų pasirašyti ir sudaryti laisvosios prekybos ir investicijų susitarimus su Vietnamu. Dėl to, kad šių metų pradžioje bus tvirtinama nemažai su Brexit susijusių dokumentų, kuriems bus teikiamas prioritetas, sutarčių su Vietnamu ratifikavimas Europos Parlamente nukeltas į 2019 m. gegužės 28 d. Įsigaliojimo tikimasi 2020 m.Derybos dėl ekonominės partnerystės susitarimo yra baigtos su Vakarų Afrikos regiono (Beninas, Burkina Fasas, Žaliojo Kyšulio Respublika, Dramblio Kaulo krantas, Gambija, Gana, Gvinėja, Bisau Gvinėja, Liberija, Malis, Nigeris, Nigerija, Senegalas, Siera Leonė, Togas ir Mauritanija) šalimis, vyksta pasirašymo procesas.
  • Derybos dėl ekonominės partnerystės susitarimo yra baigtos su Rytų Afrikos Bendrijos (EAC – Kenija, Uganda, Tanzanija, Burundžiu ir Ruanda) šalimis. Šiuo metu vyksta ratifikavimo procesas.

Naujienlaiškio prenumerata